Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

260. let posvetitve župnijske cerkve Device ......


VERSKE

| |
13.09.2014      22:06
A A

260. let posvetitve župnijske cerkve Device Marije Vnebovzete na Brdu


Obletnico posvetitve cerkve obhajamo na dan, ko so posebno župnijske cerkve, ki so na novo zgrajene iz kamna, betona, lesa vzete iz svetne rabe in postanejo hiše molitve in evharistije-darovanja. Po posebnem obredu kropljenja s posvečeno vodo in maziljenja oltarjev in sten cerkve tako postanejo posvečene in ta dan se praznuje vsa leta kot žegnanska nedelja.


Deli:

Na Angelsko nedeljo 7. septembra smo tako praznovali že 260. obletnico posvetitve cerkve na Brdu, ali po domače žegnansko nedeljo. Zbranim faranom je tokrat ob somaševanju domačega župnika Andreja Sveteta, duhovnega pomočnika Ivana Povšnerja in lazarista Jaka Berleta spregovoril župnik iz župnije Device Marije v Polju domačin Janez Bernot. V svojem nagovoru je spregovori o pomenu povezanosti občestva in o "živih kamnih" ki sodelujejo z delom in utripom cerkve , ali smo "mrtvi kamni" ki samo od strani opazujemo in kritiziramo, kako bi moralo biti, kako bi......Na koncu pa preden je vsem zaželel lepo praznovanje žegnanske nedelje povedal še tele besede: "Bog ne daj, da bi bila cerkev mrtva stavba, ali le kulturni spomenik( nedaleč stran ga imamo), ampak naj bo to svetišče kraj milosti in srečanj z živim Bogom. Za res praznično vzdušje so poskrbeli še pritrkovalci in pevci župnijskega  mešanega pevskega zbora z organistom Lojzetom Pezdircem.  Po končani sveti maši smo se vsi zadržali še na "bobu" ob obilici sladkih dobrot pa je častno mesto našel tudi krof, značilna dobrota žegnanske nedelje.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.201 | Šport
Obisk motorističnega sejma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo