Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
18°C | 36°C
sobota, 19.08.2017
17°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
36°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Člani TD Sv. Vid na ekskurziji v Prlekiji


TURIZEM

| |
22.11.2014      13:24
A A

Člani TD Sv. Vid na ekskurziji v Prlekiji


Za nami je naša druge ekskurzija – tokrat v gostoljubni domači pokrajini Prlekiji, ki slovi po bogati kulinariki ter raznoliki kulturnozgodovinski ponudbi.


Skupinska fotografija v Jeruzalemu
Skupinska fotografija v Jeruzalemu
Deli:

Naša prva postaja so bili Odranci, kjer smo si ogledali cerkev Svete Trojice, ki je znana po bogati zgodovini svojega nastanka ter čudovitih Kregarjevih freskah, ki so njegovo največje delo. V Veržeju nas je nato čakala prava »prleška malica« - okusen bograč s kozarčkom vina, ki nam je dal novo energijo za naše nadaljnje podvige. V okviru Zavoda Marianum Veržej smo si ogledali lončarsko ustvarjanje ter razstavo rokodelskih mojstrovin ter kot posebnost njihove Zemljanke. Pot nas je nato vodila do Čebelarskega muzeja Tigeli, kjer smo si ogledali čebelnjak, ki izvira iz konca 19.stoletja in predstavlja edinstveno in bogato kulturno dediščinoter okušali sladke mojstrovine iz medu. Na martinovo seveda ne gre brez obiska vinske kleti. Tako so nas prijazno sprejeli v zidanici Malek in nas pogostili z bogato degustacijo njihovih vrhunskih vin. Nadaljevali smo z ogledom cerkve Žalostne Matere Božje v Jeruzalemu ter našo ekskurzijo zaključili z bogato martinovo pojedino, ob kateri seveda ni manjkalo dobre vinske kapljice. Verjamem, da si bomo martinovanje v Prlekiji zagotovo vsi vtisnili v lep spomin.

 

Pripravila: Jerneja S. Turk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo