Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod in tek za krof


ŠPORT

| |
28.10.2013      8:45
A A

Pohod in tek za krof


V Krašnji je v nedeljo, 6. oktobra, potekala tradicionalna športna prireditev tek in pohod za krof. Slednji je bil v organizaciji Športnega društva Krašnja na sporedu v jubiljeni dvajseti izvedbi, medtem, ko je bil tek že osemnidvajseti zapored.


Deli:

V lanskem letu so premierno priredili tudi krofkov tek za najmlajše, ki so ga ponovili tudi letos. 43 malčkov je moralo premagati slabih 200 metrov proge. Splačalo se je, saj jih je na koncu čakala slastna nagrada. Krof je šel hitro v želodček v trajni spomin pa je ostala medalja, ki so jo prejeli vsi udeleženci iz rok Helene Žigon, poznane kot najstarejše maratonke pri nas. Za tem se je na startno vrsto postavilo 93 tekmovalcev v teku za krof. Med njimi je bilo preko 20 judoistov iz celjskega kluba Z'dežele Sankaku na čelu z dobitnico slate olimpijske medalje Urško Žolnir. Pod vodstvom trenerja Marjana Fabjana trenutno opravljajo priprave na Rogli, a so si vzeli čas in so glede na lansko zelo prijetno izkušnjo tudi tokrat prišli v Krašnjo. Sproščenost in domačnost je tisto kar krasi ta tek. Štarter je bil tokrat ultramaratonec Dušan Mravlje, že stari znanec prireditve, ki se jo je prvič udeležil leta 1995. Letos je sklenil svojo tekmovalno pot in ob tem dejal:«Vsak dan še vedno odtečem 15 do 20 kilometrov ne glede na to, da nisem več aktiven. Vsakemu svetujem naj se giblje. Ni pomembno ali teče, kolesari, pleza ... Pomembno je, da se giba.« Mravlje je pred kratkim izdal tudi knjigo z naslovom Tek moja norost v kateri opisuje svoje življenje in da ne obstajajo cilji, ki jih ne moremo doseči. S kakšnim časom in uvrstitvami so v cilj pritekli tekači si lahko podrobneje ogledate na spletni strani www.krasnja.si Omeniti velja še, da se je 20. pohoda udeležilo 65 posameznikov, v tednu po prireditvi pa na pohod odšli tudi otroci iz vrtca in šole.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo