Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
23°C
5°C
JUTRI
23°C
4°C
Deli
5454

PD Blagovica praznuje z občino

PD Blagovica se je ob letošnjem praznovanju občine odločilo, da vključi vse odseke k sodelovanju. Mladi planinci, mamice z vozički, družine so se podali okoli Gradiškega jezera, starejši planinci in kolesarji pa so se podali iz Blagovice na najvišji vrh občine, na Špilk. Pohodniki so krenili po grebenu čez Prevoje, Gabrje, kolesarji pa čez Češnjice in Rakitovec do Senožet nad Gabrjami. Zadnji del smo skupaj prehodili, saj pot ni primerna za kolo. Sledilo je druženje, klepet in veselje. Lep je ta naš Špilk, bivak. Do njega vodijo številne poti od 15 minutnega sprehoda do 10 in več urne hoje, da ga osvojiš. Lep je v vseh letnih časih. Med klepetom sem se malo zamislil: »vsak Slovenec mora vsaj enkrat osvojiti Triglav, tako bi moral tudi vsak krajan Lukovice osvojiti najvišji vrh, Špilk«. Če to ne gre, pa bi bilo dobro vsaj vedeti, da je Špilk s svojimi 957m najvišji vrh občine. S ponosom, tebi občina ob prazniku in Špilku, planinci in prijatelji narave.

 

Za PD Blagovica Bojan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi