Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

260 krogov v 4 urah


ŠPORT

| |
16.10.2014      14:06
A A

260 krogov v 4 urah


V Lukovici je na sončno soboto, 11. oktobra, zadišalo po dvotaktnih motorjih in v zraku je bilo čutiti pravo dirkaško vzdušje. 20 ekip s po 3 vozniki se je pomerilo v 4 urni vztrajnostni dirki z mopedi do 50ccm. Proga je potekala na asfaltni dovozni cesti in parkirišču AvtoKveder, krajši del pa tudi na makadamskem platoju. Kakšen je interes po tovrstnem dogajanju so pokazali vozniki že ob prvih napovedih dirke, saj so tekmovalci zapolnili prosta mesta že 10 dni pred dogodkom, tako da, žal, za vse zainteresirane ni bilo prostora.


Za varnost na progi je bilo poskrbljeno
Za varnost na progi je bilo poskrbljeno
Deli:

Organizatorji člani AMD Lukovica in sekcije motoristov Moto kluba Rokovnjači smo poskrbeli za vso organizacijo dogodka. Seveda nam s pomočjo naših prijateljev in sponzorjev to ne bi uspelo v takšni meri. Najbolj je našim željam prisluhnil Marjan Kveder, ki je poleg gostovanja dogodka poprijel za marsikatero nalogo. Na prizorišču smo največjo pozornost posvetili varnosti tekmovalcev in gledalcev. V ta namen je bilo potrebno zagotoviti dovolj ograj, gum, bal sena in skrbno pripraviti progo z ravno prav odprtimi ovinki. Pred dirko so bili vsi mopedi na tehničnem pregledu, kjer se je izmerila tudi največja dovoljena hitrost in teža voznikov, preverilo delovanje zavor in odstranitev morebitnih nevarnih delov. Ekipe smo razdelili v dve kategoriji, glede na maksimalno hitrost motorja in skupno težo voznikov.  Vsaka ekipa je imela ob progi prostor za servisiranje svojih dirkalnikov, saj se v 4 urah zgodi lahko marsikaj. Poleg standardnih okvar z verigami, nastavitvami zavor, odpadlih vijakov, je bilo potrebno zavariti počen okvir, zakrpati predrto pnevmatiko, hladiti agregat zaradi pregrevanja,... Za marsikateri poseg se je izkazala bližina mehanične delavnice AvtoKveder zelo dobrodšla. Veliko število obiskovalcev oz. navijačev je vsem sodelujočim vlilo še dodatne energije in po štirih urah smo  vsi zadovoljni in brez večjih poškodb ob zvokih godbe pričakali razglasitev rezultatov in podelitev pokalov in nagrad. Za vztrajnost je nagrado dobila ekipa Kregar & Co., ženske Meta, Doris Natalija in Barbina iz Topol so si prislužile največji pokal, v kategoriji SUPER HITRI so na najvišji stopnički stali Mitja, Benjamin in Aleš iz FLEXER RACING TEAM, v kategoriji HITRI pa ORANŽNI DIRKAČI Luka, Anže in Andraž. Seveda so si vsi tekmovalci zaslužili velik aplavz za vztrajnost, saj so prav vsi odpeljali dirko do konca.

Za zaključek fantastičnega dirkaškega dneva so poskrbeli še glasbeniki. Najprej so nastopili mladi rokerji iz Moravč - THE MINT, za njimi super bend PODSTREŠJE iz bližnjih Domžal in za vrhunec 6 PACK ČUKUR in njegove Hangover ladies, ki so ustvarili pravo žurersko vzdušje. Čisto na koncu pa so bili na vrsti še Spankakes iz primorske.

Moramo priznati, da smo v večernem delu pričakovali več obiska mladine, ki pa je dandanes zelo nepredvidljiva. Kljub temu smo zadovoljni v nedeljo pospravljali prizorišče in se odpravljali novim zmagam naproti, ampak ta vsebina sodi že v drug članek...
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo