Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
1°C | 6°C
ponedeljek, 17.11.2018
3°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 4°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 4°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 6h
V nedeljo zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegli hitrost 100 km/h.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tabor Nove Slovenije krščanskih demokratov v ......


SOSED SOSEDU

| |
19.06.2016      19:31
A A

Tabor Nove Slovenije krščanskih demokratov v VojnikuDeli:

Taborov imamo sicer več vrst, tako se razlikujejo glede na namen- raziskovalni in čas-poletni. Vsi tabori pa imajo isti namen, prijetno druženje in spoznavanje ter srečevanje in takšen je bil tudi tokratni tabor N.Si v Vojniku. Dogodka so se  poleg ostalih članov in članic, ter simpatizerjev  iz cele Slovenije udeležili tudi člani in članice  občinskega odbora N.Si Lukovica. Kakor se za druženje spodobi je bilo poskrbljeno za vse, le vreme je bilo bolj aprilsko. Slavnostna govornika sta bila Lojze Peterle in Ljudmila Novak. Sicer  so nam domačini pripravili res bogat in pester program. Najprej je zbranim spregovoril  evropski poslanec Lojze Peterle, ki je spomnil tudi na to, da so bili v Demosu zbrani vsi, ki so želeli spremembe, manj pa je bilo takih, ki so si želeli resnične preobrazbe. Povedal je še, da se mnogo premalo zavedamo  sedanjega stanja v Sloveniji za katerega pa niso krive osamosvojitev, demokracija in EU, pač pa odkloni od vrednot osamosvojitve, ki je dala Sloveniji večletni gospodarski zagon. »NSi je kot naslednica slovenskih krščanskih demokratov ponosna na delež, ki so ga krščanski demokrati prispevali k osamosvojitvi. Zavedamo se svoje odgovornosti za razvoj Slovenije v duhu povezovalnih vrednost osamosvojitve. Krščanski demokrati niso razumeli osamosvojitve zgolj kot prelom z Jugoslavijo in z nedemokratičnim režimom, ampak kot trajen temelj bodočega sožitja vse nacije,«  Po njegovi oceni  bo Slovenija začela znova napredovati, ko bo strnila sile za nujne spremembe in postavila skupno dobro za prioriteto političnega delovanja. Predsednica NSi Ljudmila Novak je v govoru izpostavila, da Slovenija in slovenska politična desnica potrebujeta več povezovanja in demokratičnosti, ter hkrati poudarila, da Nova Slovenija ima rešitve za težave, ki trenutno pestijo našo domovino. Krščanski demokrati so odigrali pomembno vlogo pri nastajanju nove države in prepričana je, da bi lahko Slovenija šla v še boljšo smer, če ne bi prišlo do razpada Demosa pred 25. leti. »NSi razume politiko kot delo za skupno dobro. Kljub temu, da smo v opoziciji, hodimo po terenu in poslušamo različne ljudi ter iščemo rešitve za probleme, ki jih ima Slovenija. Še naprej bomo delali odgovorno z namenom, da kot stranka doprinesemo k razvitosti naše države in blagostanju državljanov.  Slovenija danes potrebuje več složnosti ter kredibilne in verodostojne voditelje, ki bodo znali ljudi pripraviti k sodelovanju, ter tudi prave ukrepe, ki bi ljudem olajšali življenje" je še dodala. Svoje razmišljanje ob 25 letnici samostojne Slovenije so dodali še poslanci N.Si v državnem zboru. V drugem delu so  za zabavni del tokratnega srečanja poskrbeli še možnaristi Nova Cerkev, pevska zbora Vojnik in Nova cerkev, Štajerski Rogisti, Prevčeve sestrične, skupina Cvetje v jeseni. Prisluhnili smo  tudi  besedam Jerneja Vrtovca ob izidu njegove knjige Vloga nadškofa Šuštarja pri osamosvojitvi Slovenije, ki jo je izdala Celjska Mohorjeva družba. In tudi o novi knjigi  Mateja Tonina z naslovom Upanje za Slovenijo. Sicer je dan minil v znamenju druženja, spoznavanja in srečevanja, saj je bilo na taboru poleg številnih imenitnih gostov od doma in iz tujine tudi veliko prijateljev iz cele Slovenije s katerimi smo lahko  pokramljali o tem in onem.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!