Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

sLOLvenski klasiki 1 knjiga leta Slovenskega ......


KULTURA, DOGODKI

| |
28.11.2016      13:21
A A

sLOLvenski klasiki 1 knjiga leta Slovenskega knjižnega sejmaFoto: facebook profil Boštjana Gorenca - Pižame
Foto: facebook profil Boštjana Gorenca - Pižame
Deli:
Včeraj se je v Cankarjevem domu zaključil 32. Slovenski knjižni sejem. Zadnji dan so podelili veliko nagrado - knjigo leta 2016. S tem laskavim nazivom se je okitilo delo našega občana Boštjana Gorenca - Pižame sLOLvenski klasiki 1. Gorenčeva knjiga, ki slovenske klasike prestavi na svetovni splet in družabna omrežja, je bila ena izmed petih nominiranih knjig strokovne žirije in je prejela največ glasov obiskovalcev sejma.
 
Pri Slovenskem knjižnem sejmu so ob obrazložitvi nagrade zapisali: "Boštjan Gorenc - Pižama slovenske literarne klasike brezkompromisno razseka. Po načelih rimoklepstva jih skompilira v vrtiljak podatkovnega toka in ga ponudi bralcu. Spletno pojavnost besedil dobesedno prenese v knjižno obliko. Oblikovno zelo vprašljiv prelom, za knjižne normative včasih celo nesprejemljiv, se izkaže kot izjemno učinkovito orodje manipuliranja. Transformacija likovnih sredstev iz digitalnega sveta je neposredni namig bralcu, kako naj se sooča z avtorjevimi lucidnimi pogledi na slovensko literarno dediščino skozi prizmo aktualnih družbenih fenomenov. Odlično postavljeno zrcalo naši sedanjosti. Pravzaprav antiknjiga, ob kateri se zastavlja vprašanje, ali postaja take vrste branje tudi naša prihodnost."

"Hvala vsem, ki ste glasovali zanjo. In seveda vsem, ki ste jo kupili. Za 10.000 izvodov bibliofilska izdaja z zlato obrezo," je ob osvojitvi nagrade na spletu zapisal Boštjan Gorenc - Pižama. Ob tem se je zahvalil vsem, ki so sokrivi za knjigo in zaključil: "Predvsem pa hvala vsem, ki knjigo imate. Trenutno vas je čez 5000. Mi smo legija, ker nas je veliko."


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Rokovnjač? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Glasilo Rokovnjač
STARI TRG 1
Tel:051 365 992
Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo