Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
18°C
9°C
JUTRI
20°C
8°C
1193

Slika poezije - rezultati fotografskega natečaja

»Vprašali te bodo, kaj si hotel s pesmijo. Zakaj nihče ne vpraša jablane, kaj hoče z jabolkom? Če bi znala govoriti, bi odgovorila: Ugrizni vanj, pa boš videl, kaj.«

Ob svetovnem dnevu poezije 21. marca smo v Knjižnici Domžale pripravili fotografski natečaj z naslovom Slika poezije. Včasih poezijo prelijemo v besede, drugič jo uzremo v prizoru, ki nam jih niza življenje. Od sodelujočih smo pričakovali, da z nami delijo poezijo v sliki. Kako bi izgledala in kako bi ji dali naslov, če bi jo uzrli in zamrznili v trenutek ujet na fotografiji?

Prejeli smo prispevke desetih ljubiteljev fotografije. Obljubili smo, da bomo rezultate razglasili na svetovni dan sonca. Sonce je hormon sreče, čeprav se nam zadnje obdobje sramežljivo skriva. Zato je še bolj dobrodošlo, da si lahko oči spočijemo na poeziji v sliki.

Vsaka fotografija, ki smo jo prejeli se nas je dotaknila in nam pričarala nasmeh na usta. Izbrali smo tri najboljše.

Pripravili bomo tudi razstavo v knjižnici in vas o tem obvestili.
Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje, vse pa vabimo, da se nam pridružite pri naši natečajih in skupaj z nami soustvarjate lepši svet.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi