Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Vrholci počistili in pometli ceste v vasi


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
20.08.2013      3:31
A A

Vrholci počistili in pometli ceste v vasi


Vedno bolj bo držalo načelo, da ne bodo več uradne institucije tiste, ki bodo narekovale akcije občanom, ampak bodo samoinciativni občani tvorci novih idej in akcij za ustvarjanje lepše in boljše družbe. O nekaterih uspešnih akcijah smo že poročali, vendar Vrholci ne odnehajo in si najdejo še vedno nove izzive.


Zagnanci ob bagerju
Zagnanci ob bagerju
Deli:

Prvo majsko soboto so se zbrali vaščani Vrhovlj ob 15. uri pri pred leti obnovljeni kapelici, ki jo še vedno vzorno vzdržujejo in krasijo. Gostičev Tone je povedal zgodbo svojega očeta, ki je govoril, da je bila med 1. svetovno vojno v hiši huda griža. Zaradi varnosti pred okužbo drugih so hišo zaplankali, da ni mogel nihče vstopiti in nihče oditi. Nekaj stanovalcev je umrlo, preživeli pa so se zaobljubili, da bodo zgradili kapelico. Imeli so srečo, ker so  po 1. svetovni vojni pri farni cerkvi na Brdu ravno menjavali kip Matere božje. Dogovorili so se, da ga lahko postavijo v kapelico, obnoviti pa so morali zlomljeno roko in žezlo, prav tako pa večino lipovega lesa zaščititi in na novo prebarvati.

Na omenjeno soboto so bile ženske  opremljene z metlami in grabljami, moški pa z lopatami in nekateri  tudi z rovnicami.   Začeli so s čiščenjem, pometanjem in urejanjem na dupeljskem delu novoasfaltirane ceste in se počasi pomikali proti vasi. Uredili so vse nabrežine in očistili in poglobili vse vodne jaške. Bankine pa so izravnali kar s pomočjo bagerja. S ceste in ob njej so odstranili vse nanose blata, peska in smeti in šele metla je pokazala lepo površino.

Da Vrholci tudi sistemsko skrbijo za okolje, so s pomočjo občine Lukovica, ki je  priskrbela cement, zabetonirali ploščo za ekološki otok ob mlekarni na sredi vasi. Postavili so dve kanti, eno za steklo in drugo za papir. Tako se jim je uresničila želja o skrbi za okolje po enakovrednosti z ostalimi večjimi kraji.

Na koncu so se utrujeni, vendar zadovoljni udeleženci akcije še usedli in se poveselili ob dobri kapljici in naredili načrte še za nadaljnja prostovoljska dela. Ostali bodo še enotni in ne bodo čakali samo na občino.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo