Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Praznik vseh svetih


PROSTOVOLJSTVO

| |
28.10.2013      19:44
A A

Praznik vseh svetih


Ne samo za praznik vseh svetih, ko se malce bolj spominjamo vseh tistih, ki jih ni več med nami tudi drugače večkrat uredimo njihovo zadnje počivališče, očistimo nagrobnik, posadimo novo cvetje, posujemo pesek in prižgemo svečko. Mnogo je takšnih grobov in spomenikov za katere nihče ne skrbi in eden izmed takšnih je tudi spomenik zamolčanim žrtvam na Brdu


Deli:

Ne, da zanj popolnoma nihče ne skrbi, saj domači župnik redno prižiga sveče in pospravi okolico, a kakšnih večjih del že ne utegne postoriti. Zato je toliko bolj pohvalna akcija, ki so jo pripravili mladi animatorji na sicer vremensko nič kaj prijetno soboto. Spomenik zamolčanim žrtvam na Brdu, ki je postavljen pred vhodom v cerkev Marijinega Vnebovzetja so tokrat mladinci in animatorji letošnjega oratorija res temeljito očistili. Ne le očistili, kljub deževnemu vremenu so obrezali bližnjo živo mejo, odstranili starti pesek in ob pomoči Krajevne skupnosti Lukovica navozili novega, ter spomenik in okolico oprali od vrha do tal. Tako bo tudi to znamenje žrtvam povojnih pobojev za praznik čisto in lepo urejeno. Kako je s dušami  tistih, ki so poboje počeli pa vedo oni sami.....   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo