Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
-1°C
-2°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli

Velika skrivnost za vrati župnišča na Brdu

Čeprav vsako leto težje pridem do informacij, kaj se dogaja za vrati župnišča na Brdu, mi je do sedaj še vsako leto uspelo ugotoviti, le letos do informacije  nikakor nisem uspel priti. Vendar pojdimo lepo po vrsti. Že dve sobote pevci otroškega pevskega zborčka skupaj z zborovodkinjo Petro Avbelj prihajajo na pevske vaje obloženi z številnimi rekviziti, ki ne sodijo ravno v sklop pevskih vaj. Pena, škarje, čopiči in še bi lahko našteval so tokrat zamenjali note in striženje, lepljenje in barvanje je njihova dodatna vaja. Ko pogledaš na koledar ugotoviš, da se bliža pust in z njim tudi Pustna Sobotna Iskrica - Ples z  dobrim namenom, kamor že leta zahajajo tudi pevci iz Brda. In v vseh teh letih so poleg dobrodelne note, ki jo dodajo z svojo prisotnostjo pobrali kar nekaj lepih uvrstitev in tudi prvih mest. Ker je konkurenca zelo velika, prihaja že iz sosednje župnije Dob, kjer se pevski zbor tudi  pripravlja na PSI tako kakor Petrin se razume skrivnostnost pri delu. Mladim je tokrat v pomoč priskočila še animatorka SBPja Ema Meden, da dela napredujejo hitreje. Na PSI ter na Prevojah bomo ugotovili, kaj je tokrat nastalo, najprej kot idejni projekt Petre Avbelj nato pa končni izdelek pevcev otroškega pevskega zbora. In komu so letos namenjena sredstva, ki se bodo zbrala na plesu za dober namen?  V letu 2016 so  radijsko akcijo „Dobroti dajemo glas“  zaradi odmevnosti  obiska Madagaskarja in slovenskih misijonarjev na tem otoku v letu 2015 imeli v Etiopiji. Tako sta radijska sodelavca Radia Ognjišče Izidor Šček in Jure Sešek, z misijonarjem Jožetom Andolškom in direktorjem Misijonskega središča Slovenije Matjažem Križnarjem, za deset dni odšla v to veliko celinsko državo na severovzhodu Afrike. Etiopija meji s Kenijo, Sudanom in Eritrejo, ima skoraj sto milijonov prebivalcev in več kot osemdeset etničnih skupin. Polovica prebivalcev je mlajša od petnajst let, redki dočakajo šestdeseti rojstni dan, povprečna starost je štiriinštirideset let. Etiopija je prava zakladnica zgodovine, kruto pa jo zaznamujejo malarija, tuberkuloza in mnoge tropske bolezni. Jože Andolšek, ki sicer živi in dela na Avstrijskem Koroškem, je že vrsto let predan pomoči Etiopiji, v kateri delujejo njegovi sobrati salezijanci. V dnevnik, ki je nastajal na eni izmed poti v Afriko, je zapisal: „V Etiopiji povsem od blizu doživljam revščino. Vedno znova je slišati nemi krik nedolžnih otrok, doživljam pa tudi veselje malih, katerih oči žarijo, v njihov obraz pa sta zapisana dostojanstvo in lepota Božjega otroštva ...“ Letošnja Pustna Sobotna Iskrica -ples za dober namen je torej namenjena Etiopiji. Zato vabljeni na pustno soboto v  Zavod sv. Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano podpreti naše pevce in Misijonsko središče Slovenije ter Radio Ognjišče v njihovi akciji  dobrodelnega pustnega rajanja. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij