Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
17°C
11°C
JUTRI
17°C
11°C
Deli

Naša skupna zmaga na pustni Sobotni Iskrici

Vse težje se je dokopati do kakšnih podatkov, ki bi nam lahko pomagale pri ugotavljanju, v kaj bodo letos na Pustno Sobotno Iskrico našemljeni pevci in pevke otroškega pevskega zborčka iz Brda. Ni nam preostalo drugega kakor, da smo se na ples z dobrim namenom podali osebno in ugotavljali, kdo med množico različnih pustnih šem je naš. no naši so bili vsi,  le ugotovit kdo je iz naše fare je bilo malce težje. In vendar izdala jih je podobnost z najbolj iskanim artiklom Črnega grabna, ki ga še toplega dobiš na hribu preden se cesta prevesi na Štajersko stran. Ja čudoviti krofi so bil letos pevci n pevke otroškega pevskega zborčka iz Brda in tudi tokrat jim nagrada ni ušla, saj so se uvrstili med tri najboljše v skupini skupinskih mask. A vrnimo se na začetek, ko sta Jure Sešek in Izidor Šček obiskala  Ukrajino pod geslom Dobroti dajemo glas in takrat sta videla drugo plat življenja v tej državi ter prizadevanja sester usmiljenk in Marijinih sester čudodelne svetinje, da mladim olajšajo življenje. Tako so zbrana sredstva  letošnje PSI namenjena za nakup nove hiše, kjer bodo sestre skrbele za otroke in  mladoletne, ki so prepuščeni ulici. Svojo roko so tokrat podali Sten Vilar, ki je s seboj pripeljal še Piko Nogavičko, Mladi Belokranjci in Luka Sešek,  ter številni drugi  z svojim darom , ki je na koncu  znesel 94.331 evrov. Varna hiša v Balti, ki je dvestopetdeset kilometrov od Odese in prav toliko od Kijeva  bo po zaslugi dobrote slovenskega naroda stala in sprejemala otroke z ulic. Poleg tega sta Toko in Lekarna Ljubljana primaknila še poln kovček vitaminskih in drugih pripravkov za sestre usmiljenke, za potrebe otrok, za katere skrbijo v Balti. Poleg naših krofkov, so bili na tokratnem plesu z dobrim namenom še krofi  Gostinskega podjetja Trojane, Mercatorja, Žita in Tvojih pet minut. Svoje proizvode so prispevali še Mlakarna Celeia, Union, Dana in Magicpop. Med številnimi kraljicami,  kralji , vitezi in ostalih je na plesu bila tudi mlečna kraljica Ida Simončič, ki je svoje delo promotorja pitja mleka in uživanja mlečnih izdelkov tako dobro opravila, da so jo poklicali še v komisijo za izbiro najboljših, najbolj izvirnih in sploh naj naj  mask. Med tem, ko se je komisija odločala o tem komu pripeti lento za najboljšo masko smo si lahko ogledali nastop plesne skupine Tan-Dem iz Goriškega, ki jo vodi Tatjana Černilogar, sicer Ukrajinka, ki že nekaj let živi v Sloveniji. Najbolj zanimivi in izvirni so bili pri skupinskih maskah Trojanski krofi, Rubikova kocka in olimpijci iz Doba, med družinskimi maskami ,  Ruske babuške -tokrat ukrajinske matrjoške, kroksi in marsovčki. med posameznimi maskami so simbolično nagrado prejeli lego kocke, sesalec, sonček , astronavt  in twister. Največjo nagrado so zagotovo prejeli mladi in sestre iz Ukrajine, ki bodo z našo pomočjo zaživeli v novi varni hiši in delček tega veselja so soustvarjali tudi pevci iz Brda skupaj z Petro Avbelj in to počno že kar nekaj let zapored. S letošnjo  pustno masko so ponesli že tako dober  glas  o slastnih krofov  iz Trojan v širni svet za kar jim gre reči hvala. Ples z dobrim namenom je mimo, kaj bodo pevci in pevke prihodnje leto pa ostaja neznanka, a Petri se že utrne kakšna ideja do prihodnje PSI.   

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi