Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Luč miru iz Betlehema


PROSTOVOLJSTVO

| |
26.12.2012      9:23
A A

Luč miru iz Betlehema


Luč miru iz Betlehema se je razplamtela leta 1986 na Avstrijski televiziji ORF (Osterreichische Rundfunk), natančneje v njenem studiu v Linzu v sklopu oddaje Luč v temi (Licht ins Dunkel), namenjeni invalidnim otrokom, ko so organizatorji v zahvalo sodelujočim namesto drobnih daril delili plamen iz votline Jezusovega rojstva v Betlehemu. Ker je oddaja namenjena otrokom, so se odločili, da bo tudi Luč miru iz Betlehema prižigal v votlini Jezusovega rojstva otrok, ki se je v tistem letu še posebej izkazal. Pobudnik akcije želi, da bi na božični večer Luč miru iz Betlehema gorela v čim več družinah v vseh državah Evrope in jim tako prinašala mir. Plamen prižgan v votlini Kristusovega rojstva v Betlehemu se prinese na Dunaj že kakšen mesec pred božičem. Glavno prireditev, kjer predstavniki različnih narodov, večinoma so to skavti, prevzamejo Luč miru iz Betlehema, zato pripravijo šele na 2. ali 3. adventno soboto. Prireditev poteka vsako leto v drugi cerkvi na Dunaju v prisotnosti visokih predstavnikov različnih, predvsem krščanskih skupnosti in skavtov iz cele Evrope. Akcija ni namenjena zgolj samo vernim, ampak tudi nevernim ljudem, saj z svojo zamislijo širi mir med ljudmi.


Deli:

Skavti iz Homca so tudi letos prinesli k nam na Brdo Luč miru in jo skupaj z poslanico, ki letos nosi ime Z roko v roki predali vsem ,ki s drobnim plamenom Luči miru širijo mir. Tokratna poslanica se glasi:" Tudi ti iščeš nekoga, ki bi ti delal družbo. Osamljenost siromaši, srečanje in sloga pa bogatita in delata ljudi boljše, ustvarjalnejše ... srečnejše. Samo s skupnimi močmi in ko - kljub različnosti - gledaš z drugimi v isto smer, lahko delaš svet lepši, svetlejši in bolj človeški.
Tudi ta luč bo gorela in razsvetlila svet, ko boš odprl svojo roko in jo podaril. Ne skrivaj je, ne skrivaj se, stopi v korak s človekom, ki ga srečaš. Srečnejši in bogatejši bomo takrat, ko bomo po svetu stopali Z ROKO V ROKI.  Tokratni dobrodelni namen akcije Luč miru iz Betlehema, bo namenjen za odpravljanje posledic novembrskih poplav, kajti samo s skupnimi močmi bomo svet naredili lepši, svetlejši in bolj človeški.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo