Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pohodniška sekcija ŠTD Rafolče uspešno ......


ŠPORT, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
22.08.2013      8:32
A A

Pohodniška sekcija ŠTD Rafolče uspešno shodila


V teh hitrih časih se je treba nujno tudi malo zaustaviti in iti k materi naravi, da se nadihamo svežega zraka, si pridobimo in utrdimo telesno kondicijo, da spotoma opazujemo lepoto narave, da jo tudi varujemo, se družimo s prijatelji in pridobimo nove, da izboljšamo svoje duševno in telesno zdravje,….


Na zaključku Koželjeve poti v Kamniški Bistrici
Na zaključku Koželjeve poti v Kamniški Bistrici
Deli:

Pohodniška sekcija pri ŠTD (Športno turistično društvo) Rafolče je pod vodstvom izkušene in zelo aktivne pohodnice in gornice Marijane Grošelj sestavila letošnji program pohodov,  da bi udeleženci najprej  uživali v lepotah naših krajev v nižinah, nato pa tudi v višjih legah.

Prvi in najlažji pohod je bil v nedeljo 30.06.2013 ob 8.30 uri izpred brunarice v  Rafolčah. Pot je vodila mimo prevojskih ribnikov in mimo velikega  skladišča Hofer. Skozi lepo dišeč v glavnem borov gozd smo po prijetnih potkah prišli do Rov, se ustavili v  AZ baru in popili nekaj mokrote, otroci pa so navalili na sladoled. Rahlo utrujeni smo odšli ob trasi novega plinovoda na kosilo.  Udeležilo se je skupaj  14 članov, od tega 5 otrok. Vreme je bilo  ta pravo za pohod, ne vroče ne hladno.

Drugi pohod smo izvedli v nedeljo 14.07.2013 na  Limbarsko goro, ki je na nadmorski višini 768 m. Do Vinj (Negastrna) smo se pripeljali z avtomobili, nato pa odšli  po relativno lahki poti do Limbarske gore. Pot je trajala približno eno uro do cerkve in zelo lepega razgleda po velikem delu naše vzhodne občine. Pri gostilničarki Francki smo se naužili čaja, se spočili in fotografirali še z jezdeci na konjih iz Vrhovlj in se že rahlo utrujeni vrnili na počitek v domače hiše.  

Zaradi zelo hude vročine nismo odšli na tretji pohod na Ratitovec, ampak v nedeljo 04.08.2013 od Stahovice do Kamniške Bistrice po Koželjevi poti. Uredili smo logistiko, tako, da smo večino avtomobilov odpeljali v Kamniško Bistrico in se z enim vrnili na začetek Koželjeve poti ob hladno-osvežujoči strugi. Udeležilo se je kar 22 pohodnikov, tretjina mladih. Kljub veliki vlažnosti smo se prijetno počutili in uživali ob krasnih slapovčkih, pa tudi ob globokih soteskah Predoselj in ob krasnem planinskem cvetju. Pohodniki so bili dobro obuti, v nahrbtnikih pa je bilo dovolj osvežilne pijače (vode) in tudi hrane. Po skoraj štirih urah hoje smo se v gostišču še posladkali in počili. Za konec smo si zmočili še noge ob samem izviru Kamniške Bistrice in sproščeni odšli domov.

Pohodniška sekcija je lepo zaživela in, 8. septembra ob 8.30 izpred Brunarice, nas čaka Šenturska gora iz Komendske dobrave. Kar tako naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo