Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Odpravljanje arhitektonskih ovir


NOVICE

| |
01.03.2012      15:45
A A

Odpravljanje arhitektonskih ovirDeli:

Zdravstvena postaja Lukovica je v letu 2011 pridobila klančino, ki omogoča dostop v stavbo vsem gibalno oviranim občanom, pa tudi prijaznejši dostop za matere oz. očete z otroškimi vozički.

Konec leta 2010 je bil v Kulturnem domu Antona Martina Slomška v Šentvidu izveden delovni sestanek med predstavniki Občine Lukovica, predstavniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine in direktorjem Zdravstvenega doma Domžale.  Na delovnem sestanku so predstavniki društva paraplegikov predstavili poslanstvo društva, nato pa opozorili na arhitektonske ovire, ki vsem gibalno oviranim občanom in materam z otroškimi vozički onemogočajo dostop v Zdravstveno postajo Lukovica, občinsko stavbo, pošto in druge objekte v Občini Lukovica.

Župan Občine Lukovica g. Matej Kotnik je na delovnem sestanku poudaril, da se župan in zaposleni v občinski upravi Občine Lukovica zavedajo, da je potrebno v občini Lukovica marsikaj postoriti, da bo le-ta prijaznejša invalidom.  Neoviran dostop do javnih objektov in površin je potrebno zagotoviti vsem občanom. Pri vseh novogradnjah se navedeno dejstvo že upošteva, težje pa je zagotoviti dostop v objekte, ki so starejši in so bili grajeni po normativih in standardih, ki ne ustrezajo zahtevam sodobne družbe.

Prvi korak pri premagovanju arhitektonskih ovir je bil storjen v letošnjem letu, ko je Zdravstvena postaja Lukovica pridobila klančino. Zdravstvena postaja Lukovica je prvi in zato najstarejši zdravstveni dom na območju bivše Jugoslavije, zgrajen daljnega leta 1926, trikrat adaptiran, pri čemer pa ni bil zagotovljen neoviran dostop za invalide na vozičkih in druge funkcionalno ovirane ljudi.

Adaptacija vhoda s premostitvijo višinske razlike je bila izvedena z izgradnjo montažne kovinske klančine. Klančinski objekt je sestavljen iz dveh klančin in dveh podestov ter preoblikovanih stopnic. Izvedba klančine je posegla v dvoriščni prostor Zdravstvene postaje Lukovica, zaradi česar se je nekoliko zmanjšal dostopni prostor za avtomobile. V prihodnosti bo potrebno razširiti parkirišče na severni strani Zdravstvene postaje Lukovica.

Izgradnjo klančine je izvedlo podjetje Sortimo, d. o. o., investicijska vrednost, ki jo je krila Občina Lukovica pa je znašala 9.000,00 EUR.

Prav tako je bila v letu 2011 v pritličju Zdravstvene postaje Lukovica izvedena preureditev sanitarij za potrebe invalidov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo