Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Pozor - šolarji zopet del prometa!


OSNOVNA ŠOLA, OBVESTILA

| |
28.08.2017      21:51
A A

Pozor - šolarji zopet del prometa!


V petek 1. septembra bodo po dolgih poletnih počitnicah šolarji spet med nami, kot ena najbolj ranljivih skupin udeleženih v prometu, zato si želimo, da bo njihova pot v in iz šole čim bolj varna.


Deli:

Otroci so kot prometni udeleženci nepredvidljivi, prometne predpise si razlagajo po svoje, zato moramo za njihovo varnost skrbeti predvsem drugi udeleženci v cestnem prometu.

 

Seveda so najbolj ranljivi v prometu ravno prvošolčki, ki se prvič srečujejo s samostojno udeležbo v prometu. Kljub temu, da je za otroke organiziran prevoz do šole, moramo večji, izkušenejši udeleženci v prometu prilagoditi vožnjo, saj so poleg nepredvidljivosti, najmanjši udeleženci v prometu tudi najmanj vidni. Otroci, ki obiskujejo prvi ali drugi razred osnovne šole, morajo na poti v šolo in iz nje poleg kresničke okrog vratu nositi še rumeno rutico.


V prvih šolskih dnevih bo na večjih prehodih proti šoli tudi tako imenovana šolska prometna služba, ki jo opravljajo prostovoljci in s tem na kriznih točkah zagotavljajo varen prehod nadebudnežev.

 

Tudi policisti policijske postaje Domžale bodo v skladu z usmeritvami na področju zagotavljanja varnosti cestnega prometa ob začetku šolskega leta izvajali ustaljene aktivnosti. S stalno navzočnostjo ob šolah in šolskih poteh bodo, po izkušnjah iz prejšnjih let, občutno prispevali k umirjanju prometa.

 

V tednu pred začetkom pouka se bodo izvajale poostrene meritve hitrosti v okolici šol, predvsem v času, ko običajno otroci prihajajo in odhajajo v šolo. Hkrati bodo policisti preverjali varno hojo otrok in prečkanje ceste, opremljenost prvošolčkov z rumenimi ruticami in odsevnimi telesi za večjo varnost ob zmanjšani vidljivosti, brezhibnost koles, koles s pomožnim motorjem in koles z motorjem. Preverjali bodo tudi pravilno uporabo varnostne čelade. Prav tako pa bodo v začetku šolskega leta poostreno nadzirali tehnično brezhibnost vozil za prevoze otrok ter uporabo varnostnih pasov in dodatne opreme za privezovanje otrok v vozilih, s katerimi starši vozijo otroke v šolo.

 

V dneh pred začetkom šole vsako leto poteka pregled postavljene prometne signalizacije ter pregled talnih označb na vozišču in pločnikih. Poleg vsega povedanega pa tudi zakon o varnosti cestnega prometa pravi, da morajo starši zagotoviti spremstvo otroka na poti v vrtec in prvi razred osnovne šole. Otrok sme samostojno sodelovati v prometu šele, ko se starši ali drugi skrbniki prepričajo, da so otroci sposobni razumeti nevarnosti v prometu ter so seznanjeni s prometnimi razmerami na prometnih površinah.

 

Prometna vzgoja je nekaj, kar raste skupaj z otrokom. Ko otrok prične hoditi v šolo, se njegovo vključevanje v promet še poveča. Starši in ostali odrasli nikoli ne smemo pozabiti, da smo njihov prvi in največji zgled. Izredno pomembno je, da se, ko je z nami otrok, še bolj dosledno držimo cestno-prometnih predpisov. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo