Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

PGD Prevoje sezono državnega prvenstva Fire ......


OBVESTILA

| |
26.11.2014      21:19
A A

PGD Prevoje sezono državnega prvenstva Fire combat zaključilo s tremi tekmovalciDeli:

Zadnje dejanje sezone 2014 v državnem prvenstvu Gasilska disciplina (Fire Combat) je potekalo v Predosljah z razglasitvijo državnih prvakov v vseh kategorijah. Ekipa Podivjana petelina z Gašperjem (PGD Prevoje) in Sebastjanom (PGD Moravče) je tekmovanje v najmočnejši kategoriji A (moški do 30 let) zaključila na 17. mestu od 24. dvojih, ki so nastopale za točkovanje v državnem prvenstvu. Nastopila sta na treh od šestih tekem v sezoni. Zadnja tekma sezone je potekala v Litiji, ki je bila pravi spektakel, saj se je odvijala ponoči pod žarometi. Potekali so še zadnji boji za najboljša mesta v državnem prvenstvu. Podivjana petelina sta dosegla najboljši čas sezone (2:33,16 + 10 kaz. točk) za 14. mesto. V letošnji sezoni je PGD Prevoje pridobilo dve novi tekmovalki. Gašperju, večletnemu udeležencu teh tekmovanj, sta se pridružili še Kaja in Eva. V Litiji sta drugič na tekmovanju Fire Combat v kategoriji mešanih dvojic skupaj nastopila Gašper in Kaja (PGD Prevoje). Čas 3:38,69 (+ 10 kaz. točk) je zadostoval za 12. mesto. Ob tem sta čas na prvi skupni tekmi v Žireh izboljšala za 28 sekund. V isti kategoriji sta kot Modrooka fajterja nastopila tudi Sebastjan in Eva (PGD Moravče & PGD Prevoje) in dosegla čas 3:34,53 za končno 11. mesto. Tudi onadva sta izboljšala čas iz prve skupne tekme v Ilirski Bistrici. Hitrejša sta bila kar za 50 sekund. Čas na progi na prvih tekmah še ni bil v ospredju. Za novi ekipi je bil prvi cilj premagati težavno progo in uspešno priti do cilja, saj tekmovanje zahteva odlično psihofizično stanje gasilca in gasilke, kjer se simulira veliko situacij, s katerimi se gasilci soočajo na intervencijah. Ob tem se je že pogledovalo v novo sezono, kjer načrtujejo, da bosta obe tekmovalki, poleg nastopa v mešanih dvojicah, skupaj nastopili še v kategoriji ženskih dvojic. V tej kategoriji na posamezni tekmi v povprečju nastopajo dve ali tri dvojice, zato je bilo tudi od drugih tekmovalcev in tekmovalk slišati spodbudne besede. Vsekakor se veselimo nove sezone v enem od dveh najtežjih tekmovanj v Sloveniji za gasilce, kjer bodo PGD Prevoje zastopali dve tekmovalki in en tekmovalec. Več o nastopih in tudi o drugih dogodkih v PGD Prevoje lahko izveste na spletni strani http://gasilci-prevoje.si/.

 

PGD Prevoje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo