Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

PGD Prevoje sezono državnega prvenstva Fire ......


OBVESTILA

| |
26.11.2014      21:19
A A

PGD Prevoje sezono državnega prvenstva Fire combat zaključilo s tremi tekmovalciDeli:

Zadnje dejanje sezone 2014 v državnem prvenstvu Gasilska disciplina (Fire Combat) je potekalo v Predosljah z razglasitvijo državnih prvakov v vseh kategorijah. Ekipa Podivjana petelina z Gašperjem (PGD Prevoje) in Sebastjanom (PGD Moravče) je tekmovanje v najmočnejši kategoriji A (moški do 30 let) zaključila na 17. mestu od 24. dvojih, ki so nastopale za točkovanje v državnem prvenstvu. Nastopila sta na treh od šestih tekem v sezoni. Zadnja tekma sezone je potekala v Litiji, ki je bila pravi spektakel, saj se je odvijala ponoči pod žarometi. Potekali so še zadnji boji za najboljša mesta v državnem prvenstvu. Podivjana petelina sta dosegla najboljši čas sezone (2:33,16 + 10 kaz. točk) za 14. mesto. V letošnji sezoni je PGD Prevoje pridobilo dve novi tekmovalki. Gašperju, večletnemu udeležencu teh tekmovanj, sta se pridružili še Kaja in Eva. V Litiji sta drugič na tekmovanju Fire Combat v kategoriji mešanih dvojic skupaj nastopila Gašper in Kaja (PGD Prevoje). Čas 3:38,69 (+ 10 kaz. točk) je zadostoval za 12. mesto. Ob tem sta čas na prvi skupni tekmi v Žireh izboljšala za 28 sekund. V isti kategoriji sta kot Modrooka fajterja nastopila tudi Sebastjan in Eva (PGD Moravče & PGD Prevoje) in dosegla čas 3:34,53 za končno 11. mesto. Tudi onadva sta izboljšala čas iz prve skupne tekme v Ilirski Bistrici. Hitrejša sta bila kar za 50 sekund. Čas na progi na prvih tekmah še ni bil v ospredju. Za novi ekipi je bil prvi cilj premagati težavno progo in uspešno priti do cilja, saj tekmovanje zahteva odlično psihofizično stanje gasilca in gasilke, kjer se simulira veliko situacij, s katerimi se gasilci soočajo na intervencijah. Ob tem se je že pogledovalo v novo sezono, kjer načrtujejo, da bosta obe tekmovalki, poleg nastopa v mešanih dvojicah, skupaj nastopili še v kategoriji ženskih dvojic. V tej kategoriji na posamezni tekmi v povprečju nastopajo dve ali tri dvojice, zato je bilo tudi od drugih tekmovalcev in tekmovalk slišati spodbudne besede. Vsekakor se veselimo nove sezone v enem od dveh najtežjih tekmovanj v Sloveniji za gasilce, kjer bodo PGD Prevoje zastopali dve tekmovalki in en tekmovalec. Več o nastopih in tudi o drugih dogodkih v PGD Prevoje lahko izveste na spletni strani http://gasilci-prevoje.si/.

 

PGD Prevoje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo