Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
4°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

VIDEO: 15. novoletni koncert Godbe Lukovica ......


KULTURA, POSLOVNE, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
24.01.2015      11:31
A A

VIDEO: 15. novoletni koncert Godbe Lukovica ter proslava ob Dnevu samostojnosti in enotnosti


Dan samostojnosti in enotnosti je tudi dan, ko tradicionalno novoletni koncert izvede Godba Lukovica, tokrat je bil že 15. po vrsti. Kot je v zadnjem obdobju običaj, se ji 26. decembra s praznovanjem državnega praznika priključi tudi Občina Lukovica.


Deli:

V uvodu so tako v čast naši domovini zaigrali Prešernovo Zdravljico, ki jo je leta 1905 uglasbil Stanko Premrl. Župan Občine Lukovica Matej Kotnik se je v slavnostnem govoru med drugim dotaknil mladih. Ti svojo prihodnost vidijo v tujini, a ne vedo kaj bodo oziroma kaj bi tam sploh počeli in dodal: »Problematično ni samo to, da ne vedo, kje bodo, ampak predvsem, da niti ne vedo, kaj jih veseli, kaj si želijo, v kaj upajo in kaj hočejo ustvariti v svojem življenju. Nad tem se je potrebno zamisliti in morajo mladi najti sebe.« Nato se je spomnil dni, ko smo se za samostojnost odločali s premislekom, z žarom, veseljem, zanosom, ponosom, ki je sedaj nekoliko splahnel. Upanje mora postati temelj in živeti v nas, tako kot pred več kot dvajsetimi leti. S tem bomo spet prišli do zanosa in ponosa, da smo Slovenci, imamo svojo državo in da lahko nekaj ustvarjamo. Svoj govor pa je zaključil z mislijo, da je potrebno iskati možnosti, prihodnost in novih dni, v katerih se bomo lahko izkazali.

Sledil je koncert, kjer so godbeniki, ki od začetka lanskega leta ponovno delujejo pod strokovnim vodstvom Luke Einfalta, v prvem delu zaigrali pet skladb, med njimi sta bili venček priznanega ameriškega glasbenika Stevieja Wonderja ter glavna tema iz pravljice Lepotica in zver, kjer se je kot solist predstavil rogist Miha Lončar. Povezovalec koncerta, pesnik Luka Vasle, je s svojimi iskrivimi in hudomušnimi rimami dodobra nasmejal občinstvo in bil tokrat tudi glavni gost lukoviških godbenikov. Uprizoril je svojo pesnitev Pijana smrt ali Vinogradnik Tomaž je zamočil. Gre za zgodbo vinogradnika Tomaža, ki je v sod zaprl smrt. Na stara leta jo je izpustil, a vsa opita je začela kositi vsevprek in vse od takrat se obnaša zelo nepredvidljivo.

V drugem delu koncerta so obiskovalci v polnem kulturnem domu v Lukovici in nato tudi v Šentvidu dva dni pozneje lahko prisluhnili delom klasikov, kot sta Čajkovski in Verdi. Še enkrat pa velja omeniti jubilejno 15. izvedbo novoletnega koncerta. V vrstah godbenikov je bilo namreč sedem članov godbe, ki so igrali tudi na prvem koncertu, izvedenem v decembru leta 2000. Posebnega aplavza so bili deležni: klarinetist Božo Stupica, trobentač Sandi Oražem, saksofonist Erih Skočir, saksofonist Jure Sambol, takrat pozavnist in danes baritonist Kristjan Kveder, takrat tolkalec in danes pozavnist Uroš Klopčič ter tolkalec Aleš Kepec. Čestitke za vztrajnost in seveda lep zgled za vse mlade. Medse je Godba Lukovica tokrat sprejela eno članico, dva pa sta postala pripravnika.

Pravo praznično vzdušje so ob pestrem in raznolikem repertoarju, ki so ga, za razliko od mnogih ostalih orkestrov, ki za tovrstne koncerte najemajo kar nekaj glasbenikov, izvedli izključno člani godbe, pričarali ob koncu, ko je sledila Straussova vojaška koračnica – Koračnica Radetzkega.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GODBA LUKOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GODBA LUKOVICA
GODBA LUKOVICA
STARI TRG 1
Tel:
Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo