Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Obiskovalci sejma CMT komaj čakajo prva ......


TURIZEM

| |
04.02.2015      9:36
A A

Obiskovalci sejma CMT komaj čakajo prva standardizirana postajališča v Sloveniji


Mreža postajališč za avtodome po Sloveniji in v projekt vključene občine so se v tujini prvič skupaj predstavile na sejmu CMT v Stuttgartu, ki je svoja vrata zaprl včeraj. Na razstavnem prostoru v okviru tržne znamke mein Platz so pripravili tudi t. im. Slovenski dan.


Deli:

Obiskovalci so lahko s seboj odnesli brošuro s predstavitvijo občin v projektu v treh jezikih (slovenski, angleški in nemški), minuli četrtek pa so v okviru t. im. Slovenskega dne obiskovalci uživali v okusni ponudbi slovenske kulinarike, številne pa je na razstavni prostor privabila tudi harmonika. 

 

V pogovoru z obiskovalci se je potrdilo, da nemški popotniki z avtodomi poznajo Slovenijo kot državo, skozi katero se peljejo na dopust na hrvaško obalo. Pri nas se večinoma ne ustavljajo,  poznajo pa Bled in Postojno, ki sta zagotovo najbolj prepoznavni slovenski turistični destinaciji. Ideja o vzpostavitvi mreže postajališč za avtodome po Sloveniji je tako naletela na navdušenje. Večina je pritrdila, da bi se v tem primeru v Sloveniji ustavila in morda ostala kak dan dlje. In ravno to je cilj projekta – ustaviti in zadržati popotnike z avtodomi, ki se sedaj skozi Slovenijo le peljejo svojemu dopustu naproti,“ je povedala koordinatorka Petra Krnc.

 

Nosilec projekta je Občina Mirna, trenutno pa so partnerji v projektu občine Benedikt, Bled, Črnomelj, Dobrepolje, Dolenjske Toplice, Gornji Grad, Idrija, Jesenice, Kočevje, Koper, Kostanjevica na Krki, Kozje, Krško, Ljubno, Lukovica, Metlika, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Ormož, Postojna, Radenci, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Razkrižje, Semič, Sevnica, Slovenj Gradec, Slovenske Konjice, Šentjernej, Šentjur, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Velenje, Velike Lašče, Vrhnika, Zagorje ob Savi, Zreče, Žalec in Žužemberk. V Stuttgartu so se predstavile še občine Mokronog-Trebelno, Straža, Škofja Loka in Železniki, k projektu pa sta v zadnjih dneh pristopili še občini Sv. Jurij ob Ščavnici in Ivančna Gorica.

 

Partnerje smo povabili na strokovno ekskurzijo, v okviru katere smo si ogledali sejem v Stuttgartu. Pogovarjali smo se z obiskovalci in razstavljalci, izmenjali izkušnje in bili ponosni, da na sejmu predstavljamo Slovenijo. Naslednji dan smo obiskali postajališče za avtodome v Garmisch-Partenkirchnu. Tako smo dobili informacije o navadah nemških popotnikov z avtodomi iz prve roke, od lastnika postajališča, ki je odprto celo leto,“ je še dodala Krnčeva. (- pripeta tonska izjava Petre Krnc)

 

Z vzpostavitvijo mreže postajališč za avtodome po Sloveniji želijo partnerji pod enotno tržno znamke tako doma kot v tujini promovirati Slovenijo, predvsem pa lokalno turistično ponudbo skozi oči popotnika z avtodomom.  V okviru projekta bo v prihodnjih treh letih v vsaj 50 slovenskih občinah vsaj eno standardizirano postajališče za avtodome z informacijsko tablo z namigi za izlet. Prva standardizirana postajališča za avtodome bodo vključena v mrežo že do konca letošnjega leta.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo