Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
1°C | 10°C
ponedeljek, 22.01.2018
-3°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Kje domuje Srečna hiša


DRUŠTVA

| |
30.11.2014      20:12
A A

Kje domuje Srečna hiša


Tone Pavček je o sreči napisal sledeče:"Sreča ni v glavi in ne v daljavi, ne pod palcem skrit zaklad. Sreča je, ko se delo dobro opravi." In ko imaš nekoga rad. In o sreči je bilo govora tudi na petkovi otvoritvi Srečne hiše, ki domuje v zgornjem nadstropju Avto Kveder.


Deli:

Veselo in pestro je bilo na otvoritvi srečne hiše v Lukovici z mnogimi imenitnimi gosti, čudovitimi nastopajočimi in utečenima voditeljema. Uvodne misli in pozdrav sta nam podajala Andreja in Tomaž Čokl, ki gre kar lepo po maminih stopinjah. In če nam je dobrodošlico izrekla Andreja Čokl, sicer novinarka Radia Slovenija in predsednica Turistične zveze občine Lukovica, smo po njenih besedah prisluhnili še mnogim govornikom. Najprej pa besedam pobudnice Srečne hiše Alenki Žumbar Klopčič, ki je razložila namen in pomen Srečne hiše. Nato so nas nagovorili še socialna delavka Marta Tomec, ki je vesela nove pridobitve predvsem zato, ker je Srečna hiša dobila mesto v krajih znanih po rejništvu in bo njeno delovanje še povečalo kvaliteto bivanja vseh otrok. Ravnateljica OŠ Janka Kersnika Brdo dr. Anja Podlesnik Fetih se je predvsem veselila medsebojnega sodelovanja med šolo vrtci in Srečno hišo, ki so ga že začeli izvajati pri otvoritveni slovesnosti. Predstavnica družbe Geoplin Maja Primožič je spregovorila o njihovi pomoči za otroke, kjer vložek ni nikoli stran vržen denar. Ambasador Srečne hiše telovadec Mitja Petkovšek nas je popeljal v Srečno hišo z naslednjimi besedami:"Poleg drugega me poznajo v zvezi z pasivno hišo, ki so jo poimenovali v varno hišo in sedaj sem pri Srečni hiši s pasivno in varno hišo. In prav takšno hišo veselo in srečno imamo po zaslugi otrok že doma." Nekaj besed in misli je bilo izrečenih tudi o pomenu humanitarne fundacije H.O.P.E., ki deluje v   Afriki (Darfur, Nuba) in v Sloveniji. Dve ambasadorki Srečne hiše sta stopili na oder in odgovarjali na vprašanja Tomaža. Urški Majdič tokrat ni bilo potrebno peti, je obljubila, da jo bomo v Srečni hiši večkrat videli in bomo takrat kaj zapeli. Rebeka Dremelj nas je spravila v miganje s pesmijo Gremo na vrh sveta, kjer poje Glej zunaj lep je, sončen dan ... Sončen ravno ni bil, bil pa je nasmejan. Če ne prej ob nastopu stand up komika Boštjana Gorenca - Pižame tudi ambasadorja Srečne hiše. Predstavil se nam je z moderno verzijo pravljice o Janku in Metki, ki si nista umivala zob in še eno strašno, strašno povest pri kateri so se otroci nasmejali skoraj do solz. Trak pri otvoritvi so tokrat prerezali Alenka Žumbar Klopčič, Marjan Kveder (lastnik Avta Kveder), Matic in Špela Pošebal (lastnika podjetja Hutko, ki je Srečno hišo opremilo z edinstveno otroško igralnico), Nina Meglič (ilustratorka, ki  je opremila Srečno hišo z ilustracijami) in predstavniki otrok. Program se je nadaljeval z glasbenim nastopom krašenjskega šolskega pevskega zbora pod vodstvom Petre Capuder, Marka Miheliča na kitari, ansambla Skrivnost in klape Sidro. Če so v začetku namenili samo nekaj besed botrstvu v Gambiji in Sloveniji so jih v zaključnem delu veliko več. Veseli utrip se je s številnimi stojnicami tokrat razširil na dvorišče pred kavarno Mija in tam je bilo kaj videti in okušati. Poleg številnih drobnih, a zanimivih izdelkov smo, da nismo bili lačni, poskusili slastne dobrote in del druge ponudbe firme Vantim Moj Frosti. Sicer lahko Srečno hišo tudi obiščemo, si ogledamo otroško razstavo na temo Lokalno veselje za globalno srečo (je tudi moto Srečne hiše) in z nakupom izdelkov v ART trgovinici podpremo delo in utrip Srečne hiše, hiše namenjene vsem generacijam.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo