Društveni moto in avto slalom AMD Lukovica

Avto-moto društvo Lukovica je 9.9.2017, na ploščadi pred delavnico Avto Kveder  v Lukovici pripravilo  društveni moto in  avto slalom.

Že večkrat bilo in verjetno še bo, da je vreme krojilo usodo posameznega tekmovanja in tudi tokrat je bilo tako, saj je močan naliv pol ure pred začetkom prireditve odplaknil moto slalom ter marsikaterega voznika avtomobila obdržal doma. Kljub temu je v treh kategorijah nastopilo 17 voznic in voznikov. Vsak je progo prevozil dvakrat. Osnovni namen prireditve je druženje ljubiteljev avtomobilov in motorjev in preizkus vožnje med keglji. S tem društvo omogoča svojim članom in simpatizerjem, da na poligonu preizkusijo svoje reakcije in obnašanje vozila v primeru hitre spremembe smeri vožnje. Najspretnejši vozniki ni voznice, ki so progo prevozili najhitreje in brez napak, so s strani organizatorja ob koncu srečanja prejeli pokale. Med voznicami je prvo mesto zasedla Sabina Žibert, pred Polono Kveder in Leo Omahna. Med moškimi je bil najspretnejši Gašper Mahkota, pred Primožem Omahno in Francijem Andrejko. V kategoriji predelanih vozil je zmagal Griša Kersnik pred Marjanom Kvedrom.