Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Promocijski film občine Lukovica v Srbiji ......


OBČINSKE

| |
15.09.2016      9:35
A A

Promocijski film občine Lukovica v Srbiji prejel nagrado bela akacija


Med 28. avgustom in 3. septembrom 2016 je v mestu Veliko Gradište v Srbiji potekal mednarodni filmski festival Silafest. Na njem se je izmed vseh 180 prijavljenih turističnih in ekoloških predstavitvenih filmov predstavil tudi promocijski film občine Lukovica "Občuti in živi zgodbo", ki ga je mednarodna šestčlanska žirija s predstavniki iz Indije, Švedske, Rusije in Srbije prepoznala kot film z najboljšo zgodbo ter mu podelila nagrado bela akacija.


S strani ustvarjalcev našega filma sta bili prisotni Katka Bohinc in Ana Kveder
S strani ustvarjalcev našega filma sta bili prisotni Katka Bohinc in Ana Kveder
Deli:

Pobudnik za prijavo na Silafest je bil režiser promocijskega filma "Občuti in živi zgodbo" Aleš Petrič iz Produkcije Bakster d.o.o. z namenom, da se naš film predstavi tudi širši javnosti. Festival se je odvijal v kraju Veliko Gradište, ki je od Beograda oddaljen 116 km, kjer so si obiskovalci, vključno z žiranti in prijavitelji ob Srebrnem jezeru v petih zaporednih večerih na prostem ogledali 46 različnih filmov iz vsega sveta, ki so prišli v ožji izbor. Med njimi sta bili prisotni tudi Katka Bohinc, scenaristka filma in  zadolžena za koordinacijo filma s strani Občine in Ana Kveder, ki je v njem odigrala eno glavnih vlog. 
Naš film se je predvajal v torek, 30. avgusta 2016, v sredo zjutraj pa sta imeli naši predstavnici skupaj z ostalimi, katerih filmi so se predstavili v torek, tiskovno konferenco. Med drugim je zanimanje za naš film izkazala tudi Radio televizija Srbije, ki je posnela in kasneje tudi predvajala izjavo Katke Bohinc. V času festivala sta naši predstavnici razdelili tudi 50 promocijskih dvd-jev s filmom in promocijski material ter spoznali druge prijavitelje, člane žirije, med katerimi so se že pojavile morebitne možnosti za nadaljnjo promocijo našega filma v tujini.

"Občina bi se lahko prijavila na vseh 17 festivalov v okviru mednarodnega festivala CIFFT, vendar bi bil skupen strošek za takšne prijave 3.500 EUR, kar pa se nam ni zdelo smiselno, glede na to, da naš film ne bi ustrezal vsem kriterijem posameznega festivala. Skupaj z režiserjem Petričem, ki tudi bolj pozna delovanje filmskih festivalov, se nam zdi smiselno, če se individualno prijavljamo na posamezne festivale," je pojasnila Katka Bohinc.

S strani slovenskih filmov so se poleg našega na festivalu predstavili tudi s filmom o krasu (Life and water) ter Slovenca, ki sta posnela dokumentarni film Škotska - dežela gradov in legend ter zanj prejela posebno nagrado žirije.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo