Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Proaktivna kavarna v Lukovici


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
02.12.2016      7:27
A A

Proaktivna kavarna v Lukovici


V Kulturnem domu Janka Kersnika v Lukovici se je konec novembra odvijala prva tovrstna kavarna, ki je v pomoč pri razvijanju idej, ki so jih s seboj prinesli udeleženci dogodka z naslovom »Ideje za naš kraj – s skupnimi močmi do bolj kakovostnega življenja za vse«.


Deli:

Proaktivno kavarno je vodila gospa Petra Garin, izurjena voditeljica skupinskih procesov iz Društva moderatorjev Slovenije. Dogodek je skoordinirala gospa Katka Bohinc, ki je kot gostitelje dogodka pod isto streho združila Občino Lukovica, Razvojni center Srca Slovenije in že omenjeno Društvo moderatorjev Slovenije.

Na dogodku je štiri različne ideje razvijalo 12 udeležencev. Ker je naslov proaktivne kavarne razvijanje idej v našem kraju, Lukovici kot območju občine, so bile seveda ideje temu primerne, vse pa so vrtele okoli družabnega življenja krajanov. Prva pobuda je bila nadgradnja druženja v pomembni povezovalni in prepoznavni projekt kraja. Druga pobuda so skupni turistični programi društev za obiskovalce, tretji je medgeneracijski program za dvorano z gledališkim abonmajem in zadnja pobuda je bila ustanovitev mladinskega oziroma študentskega kluba.

Spoznanja vseh prisotnih ob zaključku so bila predvsem in samo polna optimizma in navdušenja. Ugotovili so, kako pomembno je druženje, pogovor, poslušanje in sodelovanje. Ljudje hočejo pomagati in ne kritizirajo, imajo podobne želje in vizije in so dejansko pripravljeni pomagati pri doseganju ciljev.

Vse pobude in ideje so zabeležene tudi s strani lokalnih oblasti in lokalne razvojne institucije ter imajo zato dejansko možnost, da se udejanjijo.

Kaj pravzaprav je Proaktivna kavarna

Metoda proaktivna kavarna odpira prostor za kreativne in k akciji naravnane pogovore. Udeleženci so vabljeni, da s seboj prinesejo iniciative, projekte, ideje, vprašanja ali karkoli drugega, za kar čutijo, da jih nagovarja ter potrebujejo pomoč pri manifestaciji tega v svetu. Medtem ko se udeleženci v sproščenem vzdušju selijo od mize do mize, se pogovori med seboj povezujejo, razvijajo in nadgrajujejo, ideje med seboj »oprašujejo ali oplajajo«, udeleženci pa drug drugemu nudijo nove poglede in uvide o vprašanjih in temah, ki so pomembne v njihovem življenju, delu, organizaciji ali skupnosti. Cel proces traja približno tri ure, število možnih idej, ki se na eni delavnici lahko razvija in oplaja, pa je odvisno od števila udeležencev-več kot je udeležencev, več idej je možno razvijati. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo