Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.08.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno.
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 29°C
četrtek, 24.08.2017
14°C | 32°C
petek, 25.08.2017
15°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Povolilna konstitutivna seja novega ......


OBČINSKE

| |
05.11.2014      19:25
A A

Povolilna konstitutivna seja novega občinskega sveta


Tako kot je že v navadi po volitvah, so se tudi v ponedeljek, 3. novembra 2014, v dvorani Kulturnega doma Janka Kersnika v Lukovici sestali na novo izvoljeni člani občinskega sveta. Ti bodo v prihodnjih štirih letih delovali v dobrobit občanov in s svojimi glasovi pripomogli k odločanju o pomembnih stvareh, ki bodo vplivale na življenje vseh prebivalcev Črnega Grabna.


Deli:

Prve seje po rezultatih oktobrskih volitev se je udeležilo trinajst od petnajstih članov občinskega sveta. Občinski svet v novem mandatu predstavljajo: Janez Bernot, Tomaž Beden, Franc Barlič, Matevž Kink, Zvonko Avbelj, Olga Vrankar, Tomaž Andrejka, Tomaž Prohinar, Tina Bregar, Roman Cerar, Barbara Dimc, Vincenc Dragar, Ines Sovec, Bojan Andrejka in Mateja Per. Zbrane je nagovorila Nina Kodrin, uslužbenka občinske uprave, ki je uvodoma povedala, da bi glede na poslovnik občinskega sveta moral konstitutivno sejo voditi najstarejši član sveta Janez Bernot, vendar pa je zaradi svoje odsotnosti predlagal, da njegovo funkcijo na prvi seji prevzame Franc Barlič.

Posebnost konstitutivne seje je v tem, da se na dnevni red ne dodaja dodatnih točk, ampak se lahko razpravlja le o vnaprej določenih sedmih točkah. Dnevni red je obsegal: 1. točka - Ugotovitev števila navzočih novoizvoljenih članov sveta, 2. točka: Poročilo Občinske volilne komisije o izidu volitev v svet in volitev župana, 3. točka: Imenovanje mandatne komisije za pregled prispelih pritožb in pripravo predloga potrditve mandatov članov sveta in ugotovitve izvolitev županov, 4 točka: Poročilo mandatne komisije in potrditev mandatov članov sveta, 5. točka: Poročilo mandatne komisije in ugotovitev izvolitve župana, 6. točka: Slovesna prisega novoizvoljenih članov sveta in pozdravni nagovor župana, 7. točka: Imenovanje Komisije za mandatna vprašanja, volite in imenovanja.

Prisotne je v drugi točki nagovoril predsednik Občinske volilne komisije (OVK) Aleksander Urankar in jih seznanil s poročilom OVK o izidu rednih lokalnih volitev v Občinski svet Občine Lukovica in o izidu rednih volitev za župana, ki so potekale 5. oktobra 2014. Letošnjih volitev se je udeležilo 2569 volivcev od 4498 upravičencev, med njimi pa je bilo 112 takšnih, ki so oddali neveljavne glasovnice. Zanimivost, ki jo je izpostavil predsednik OVK je, da je 1 glas prednosti pri Listi Mateja Kotnika prevladal, da je pridobila štiri mandate, drugače bi o tem ali dobi tri oziroma štiri mesta odločal žreb, kot je bilo to v enem primeru glede krajevne skupnosti.  Vrstni red so na tokratnih volitvah »preskakovali« člani dveh list tudi s preferenčnimi glasovi. To se je zgodilo na listi SDS pri Francu Barliču, ki je prejel kar 37preferenčnih glasov in na Listi za občino Lukovica pri Tomažu Bedenu, ki jih je prejel 32, torej 25 odstotkov izmed volivcev, ki so glasovali za listo je moralo oddati preferenčni glas in potem je moral izbrani kandidat prejeti 10 odstotkov oddanih preferenčnih glasov. Predsednik OVK je poudaril tudi to, da je bilo zaupanje v samo delo OVK povolilnih odborov večje kot pred štirimi leti in volitve so bile mirnejše. Izpostavil je zaplet zaradi podaljšanja volilnega molka na območju občine Lukovica za 30 minut, na volišču v Blagovici, kjer je predsednik zaspal in pozabil odkleniti volišče ob 7. uri zjutraj, tako da so tam volivci lahko volili do 19.30 ure.

V nadaljevanju seje je bila imenovana posebna mandatna komisija, zadolžena za pregled prispelih pritožb in pripravo predloga potrditve mandatov članov sveta in ugotovitve izvolitev županov. Imenovani so bili Tomaž Andrejka, Tomaž Beden in Mateja Per, ki niso ugotovili nepravilnosti, nato pa je bil predlog sklepa soglasno sprejet. Podrobnosti glede izvedbe konstitutivne seje je občinska uprava, skupaj s predstavniki kandidatur dorekla v okviru usklajevalnega sestanka, kjer so se udeleženci dogovorili tudi glede članstva  v Komisiji za mandatna vprašanja, volite in imenovanja,  v sestavi Tomaž Prohinar, Olga Vrankar, Franc Barlič, Vincenc Dragar in Tina Bregar.

Po slovesni prisegi je nekaj besed novim občinskim svetnikom namenil tudi novi-stari župan Matej Kotnik. Vsem svetnikom in svetnicam je čestital ob izvolitvi v 6. mandat občine Lukovica in pozdravil nove obraze med člani občinskega sveta, ki imajo nove ideje, želje, zagon, ker je dobro, da so v njem tudi ljudje že z izkušnjami, ki jim bodo pomagali. »Vsi si želimo, da bi delali v dobrobit naše občine in pripomogli k razvoju naših krajev. Občina Lukovica ni enostavna – je zapletena, mogoče drugačna od ostalih v okolici že po svoji legi in zgodovini, orientiranosti, načinu gospodarjenja in seveda razpršenosti po velikem in ponekod tudi redko naseljenem območju. Vsem prebivalcem in prebivalkam želimo s svojim delom seveda zagotoviti kar se da dobre pogoje za življenje in bivanje, kar mislim, da nam je v teh dvajsetih letih uspevalo v tolikšni meri, da nismo zaostali za drugimi, ampak smo morda celo koga s svojim delom prehiteli,« je povedal v svojem govoru. Zbrane je tudi pozval, da kljub svojim raznolikostim stopijo skupaj, strnejo in skušajo poenotiti razmišljanja in poglede, čeprav so morda na začetku različni. Potrebno je sklepati kompromise in na koncu sprejeti sklepe, za katere mislijo, da so v danem trenutku najboljši za našo občino. Ob zaključku govora je Kotnik dejal: »Kdor dela lahko tudi greši in mislim, da je to pravica vseh tistih, ki si prizadevamo za to, da s svojim delom in  s svojim znanjem pripomoremo k razvoju te občine.« Vsem v občinskim svetnikom želimo veliko uspehov in nadaljnjih štirih letih ter da bodo pri izvrševanju svoje funkcije ravnali vestno in odgovorno v korist za blaginjo občank in občanov Občine Lukovica, kakor so na prvi seji tudi prisegli. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.2017
Danes ni dogodkov.
27.08.2017 Ni kategorije
Gasilska veselica PGD Prevoje
27.08.2017 | Družabni dogodki
Gasilska veselica PGD Prevoje
25.08.201 | Turizem
Vikend odprtih vrat v Srcu Slovenije - MORAVČE
27.08.2017 Ni kategorije
Gasilska veselica PGD Prevoje
27.08.2017 | Družabni dogodki
Gasilska veselica PGD Prevoje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo