Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obilne padavine so lahko tudi neprevidljive


OPOZORILA

| |
14.10.2015      16:44
A A

Obilne padavine so lahko tudi neprevidljive


V teh dneh je Agencija Republike Slovenije za okolje razglasila oranžni alarm, zaradi napovedanih obilnih padavin. V naši občini v letošnjem letu večjih poplav zaradi deževja še ni bilo, se je pa aktiviralo več zemeljskih plazov.


Posledice plazu na Trojanah
Posledice plazu na Trojanah
Deli:

Največja nevarnost plazov je zaradi same geološke sestave tal v hribovitem in predvsem vzhodnem delu občine Lukovica. Plazovi se lahko aktivirajo na cestah v bližinah stanovanjskih objektov, zato morajo biti občani in udeleženci v cestnem prometu v tem obdobju pozorni tudi na to. Zagotovo so ogrožena tista območja, kjer so se že v preteklih letih aktivirali lokalni zemeljski plazovi, ki pa še niso bili trajno sanirani zaradi pomanjkanja sredstev v državnem proračunu.

Kljub temu, so se določeni zemeljski plazovi na cestah že trajno sanirali, in sicer na cestah Bršlenovica, Koreno, Prilesje, Češnjice, Šentgotard, … Da bi preprečili plazenja zemlje in posledično poškodb cestišč, Občina vsako leto izvaja tudi nekatere ukrepe – meteorno odvodnjavanja cest, predvsem z vgradnjo hudourniških kanalet. Upravičenost vseh investicij v odvodnjavanju cest se je že pokazala ob sedanjih večdnevnih padavinah, saj večjih težav s plazenjem zemljine zaenkrat še ni bilo.


Čeprav v tem trenutku glede na napovedi Arso naši kraji niso tako ogroženi kot nekateri drugi po državi, previdnost ni odveč, tako v cestnem prometu kot tudi z opazovanjem obstoječih plazov v neposredni bližini domov. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo