Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Danes se bo postopno pooblačilo, najpozneje v južnih krajih. Od severozahoda se bodo popoldne začele pojavljati plohe in nevihte, do noči bodo postopno zajele vso Slovenijo. Predvsem v zahodni in južni Sloveniji bodo možna krajevna neurja. Zapihal bo severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 22, drugod od 25 do 31 stopinj C.
18°C | 29°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
11°C | 27°C
torek, 22.08.2017
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Nove razglednice iz občine Lukovica


OBČINSKE

| |
29.09.2015      12:26
A A

Nove razglednice iz občine Lukovica


Od septembra dalje imamo nove promocijske razglednice občine Lukovica. Prve razglednice iz naše občine so bile narejene že leta 1997, na katerih so bili upodobljeni Šentvid, Brdo, Lukovica, Krašnja, Blagovica in Trojane. Kasneje so bile izdane tudi razglednice s kasetiranim stropom Sv. Neže na Golčaju, Spodnje Koseze in leta 2007 tudi trg v Lukovici.


Osem novih razglednic iz občine Lukovica v letu 2015
Osem novih razglednic iz občine Lukovica v letu 2015
Deli:

Projekt novih promocijskih razglednic je od marca do septembra vodila Katka Bohinc, višja svetovalka za kmetijstvo, gospodarstvo in regionalni razvoj, ki je zadolžena tudi za področje turizma. »Vodilo pri izbiri fotografij je bilo slikovito, prepoznavno in obširno, saj smo skušali prikazati celoto. Vmes so sicer turistične razglednice izdali tudi v Turističnem društvu Gradišče, pri Turistični zvezi Lukovica in na Pošti Slovenije. Zdi se mi, da so razglednice na nek način tudi zrcalo časa. Pred leti, ko je Turistična zveza občine Lukovica pripravila razstavo starih razglednic, smo se tega še bolj zavedali. Bogati dediščini tovrstnega gradiva pri nas smo dodali še najnovejšo serijo in če primerjamo podobne motive na razglednicah zdaj in  na tistih izpred 18 let, lahko opazimo velike spremembe v času in prostoru,« pravi župan občine Lukovica Matej Kotnik.

Avtor fotografij na razglednicah je Sašo Kočevar, za oblikovno zasnovo pa so poskrbeli v podjetju Sidarta, ki se ukvarja z založništvom, fotografijo in oblikovanjem. Na osmih razglednicah so tako upodobljeni utrinki iz Rafolč, Šentvid, Prevoje, Imovice, Spodnjih Kosez, Brda, Gradišča, Spodnjih Prapreč, Korena, Krašnje, Golčaja, Blagovice, Češnjic, Šentožbolta in Trojan. Razglednice je mogoče dobiti na Občini, kmalu pa jih boste imeli možnost dobiti tudi v Čebelarskem centru Slovenije, pri Bevcu, pri Furmanu in Gostinskem podjetju Trojane.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo