Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mnogi župani prvič v občini Lukovica


OBČINSKE

| |
09.04.2015      11:54
A A

Mnogi župani prvič v občini Lukovica


V Čebelarskem centru Slovenije na Brdu pri Lukovici je v marcu potekala letošnja letna skupščina Skupnosti občin Slovenije. To je eno izmed štirih občinskih združenj (poleg Združenja občin Slovenije, Združenja zgodovinskih mest Slovenije, Združenja mestnih občin Slovenije), vendar pa naša občina ni včlanjena vanjo. Kljub temu, da smo člani Združenja občin Slovenije, se je njihovemu povabilu na dogodek odzval župan občine Lukovica Matej Kotnik in pozdravil zbrane goste.


 Matej Kotnik, župan Občine Lukovica z županom Občine Medvode Nejcem Smoletom.
Matej Kotnik, župan Občine Lukovica z županom Občine Medvode Nejcem Smoletom.
Deli:

Skupnost občin Slovenije in Združenje občin Slovenije sta nastali konec devetdesetih. »Takrat se je pojavil problem, da je Skupnost občin Slovenije zagovarjalo interes večjih občin. Zaradi tega so male občine ustanovile novo Združenje občin Slovenije. Danes razlik ni več opaziti, saj si skupnost prizadeva tudi za interese manjših občin,« razlaga župan občine Lukovica Matej Kotnik. V zadovoljstvo mu je, da so si za letno srečanje izbrali prav Brdo pri Lukovici, kar niti nenavadno, saj župani in županje Skupnosti občin Slovenije prepoznavajo tako skrb za ohranjanje čebel kot tudi skrb za avtohtono in medonosno drevje in rastlinje kot pomembno nalogo občin. (Več o srečanju na tej povezavi.)

 

Župan dogajanje opisuje kot: »To je bila priložnost tudi za srečanje z drugimi župani, saj so bili mnogi prvič v kraju Lukovica in sem tega dejstva zelo vesel. Bili so presenečeni nad samim prostorom, lokacijo, lepoto kraja, ker Lukovico pozna večina skozi okno avtomobila po avtocesti, manj znana pa jim je širša okolica in skriti kotički, ki so lahko prav tako lepi

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo