Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 22°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 23°C
torek, 22.08.2017
10°C | 25°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

AMZS in AMD Lukovica na Oratoriju Brdo 2015


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
28.06.2015      22:20
A A

AMZS in AMD Lukovica na Oratoriju Brdo 2015


Zavedajoč se pomena izobraževanja, ki ga mladi v tednu oratorija prejemajo so animatorji tokrat v goste povabili AMD Lukovico in njeno krovno organizacijo AMZS.


Deli:

AMZS je tokrat predstavil kar vodja oratorija Marko Juteršek, ki je večkrat pomagal na akcijah, ki jih AMZS pripravlja z namenom povečane varnosti  kot dijak. AMZS  nam nudi širok izbor kvalitetnih storitev na enem mestu, ter omogoča mnoge ugodnosti in popuste tako v svojih poslovnih enotah, kot tudi pri poslovnih partnerjih. Spada med  največje izvajalce pomoči na cesti in avto vleke v Sloveniji, saj je njihovo osnovno  poslanstvo zagotavljanje naše mobilnosti! Kot največja nevladna organizacija na področju izboljšanja prometne varnosti igra  zelo pomembno vlogo v Sloveniji. Vse družbe, povezane v skupini AMZS povezujejo in delujejo na področju preventive in vzgoje. Seveda ob tem ne moremo  mimo njenih dejavnosti, kakor je avto-moto šport.  In vendar se skupaj z društvi trudijo za povečanje varnosti v cestnem prometu, predvsem pa za osveščenosti vseh udeležencev v cestnem prometu. Po krajši predstavitvi je sledil  drugi  praktični del, kjer a se je potilo, kajti eni so se podali na poligon, drugi za motor, no tokrat samo simulator , tretji pa so risali, in barvali.    Ker se vzgoja najmlajših v prometu začne že zelo kmalu, saj  svoje prometno raziskovanje z leti nadaljujejo kot pešci in kolesarji so pravočasne, strokovne in pedagoško vsebine ter izkušnje, še kako dobrodošle za varno udeležbo otrok v prometu. Otroci pridobivajo znanje od staršev, v vrtcih, šolah in seveda ob vsakodnevnem vzoru odraslih v prometu.  AMZS  tako najmlajšim otrokom prometno varnostne vsebine približa  s pobarvanko v kateri nastopa zmajček, ki se spoznava z težavami v prometu. Malce starejši so se podali na simulator, najstarejši pa na poligon, ki ga je tokrat s kolesom prvi prevozil Jože Cerar lanskoletni dobitnik kristalne čelade za dosežke v moto športu- starodobni motociklizem, sicer pa predsednik AMD Lukovica. Tokrat se je najprej lotil  postavljati progo, nato je bil njen  testni voznik in sodnik, na koncu pa je še podelil nagrade, ki jih je prispevala AMZS. Prvo mesto je tokrat osvojil Kristjan Zore, drugo Andrej Pavlič in tretje Eva Pestotnik, ki je dobila še nagrado kot edino dekle, ki je zbralo dovolj korajže in znanja. Če  je z predstavitvijo AMZS in AMD Lukovica uspelo tako animatorjem kakor predstavnikom AMZS in AMD Lukovica , da se bodo otroci sedaj  malce bolj odgovorno  vedli v cestnem prometu je že bil namen tokratnega druženja dosežen.  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo