Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 13°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Celovita rekonstrukcija ceste na odseku ......


PROMET

| |
27.06.2016      22:33
A A

Celovita rekonstrukcija ceste na odseku Hribi–Velika Raven


Na območju občine Lukovica imamo 160 km občinskih cest. Poleg rednega vzdrževanja cest je eden izmed ciljev Občine, da se kakšna izmed njih tudi obnovi, preplasti ali zgradi na novo. V tem letu je Občina Lukovica pristopila k izvajanju del na odseku ceste Hribi–Velika Raven na oddaljenem območju, ki je med najvišjimi v občini, kjer se bo maloštevilnemu prebivalstvu omogočila boljša prevoznost do njihovih domov in kvaliteta bivanja, še posebno v zimskem času.


Občina Lukovica si prizadeva za vsakoletno obnovo, preplastenje ali izgradnjo nove občinske ceste poleg rednih investicijsko vzdrževalnih del.
Občina Lukovica si prizadeva za vsakoletno obnovo, preplastenje ali izgradnjo nove občinske ceste poleg rednih investici...
Deli:

»V večini se prebivalci občine Lukovica zavedamo, da zavzemajo ceste izjemno pomembno infrastrukturo v občini, ki pa mora biti tudi vzdrževana,« pravi župan občine Lukovica Matej Kotnik. Investicijsko vzdrževalna dela bodo v prvi fazi zajemala rekonstrukcijo spodnjega ustroja cestišča. Obenem se bo smiselno uredilo tudi odvodnjavanje meteornih in zaledenelih voda, ki bi utegnile negativno vplivati na cestišče. Cesta Hribi–Velika Raven se bo rekonstruirala na 725 metrov dolgem odseku, ki bo jeseni tudi asfaltiran.

Župan dodaja, da si Občina prizadeva, da se bodo podobna dela nadaljevala skozi vse leto, čeprav bi si seveda želeli več. Za tovrstne aktivnosti so potrebna zadostna finančna in materialna sredstva, vendar pa v tem trenutku nimamo dovolj sredstev: »Če bi želeli obnoviti ceste na območju naše občine v časovnem okvirju 30 let, bi to pomenilo, da bi morali vsako leto preplastiti vsaj 5 kilometrov občinskih cest. Sedaj so finančna sredstva porazdeljena tudi na druga področja, kot je izgradnja komunalne infrastrukture, v prihodnosti pa bomo morali sprejeti tudi takšne odločitve, da se bo našlo rešitve za vlaganja v izgradnjo cestne infrastrukture, ki jo naši občani in občanke dnevno uporabljajo.«

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo