Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Že zbirate razglednice Lukovice?


KULTURA, TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
15.04.2012      9:25
A A

Že zbirate razglednice Lukovice?


Ste že pobrskali po predalih in izpraznili omare? Ste iskali med pismi, voščilnicami, razglednicami, ki jih pridno spravljate v škatlo s spomini? Če berete Rokovnjača, gotovo že veste, da v občini poteka zbiranje razglednic iz naših krajev.


Razglednica, ki prinaša pozdrave iz Blagovice, je bila odposlana 23. avgusta 1903. Prikazane so še Novakova, Pavličeva in Cerarjeva gostilna ter prodajalna Vidali. Original hrani Knjižnica Domžale.
Razglednica, ki prinaša pozdrave iz Blagovice, je bila odposlana 23. avgusta 1903. Prikazane so še Novakova, Pavličeva i...
Deli:

Ker bi radi septembra ob občinskem prazniku pripravili razstavo razglednic, ki prikazujejo naše kraje, zgradbe in ljudi, ste tudi vi lepo vabljeni k sodelovanju. Če imate doma razglednice iz Lukovice in okoliških krajev, ki sodijo v Občino Lukovica, nas prosim obvestite. Razglednice so lahko tako stare kot nove, sodobne, poslane ali neposlane, popisane ali »prazne« … Seveda lahko k zbiranju povabite tudi sorodnike, prijatelje, znance, ki živijo drugod po Sloveniji ali v tujini, pa so morda kdaj prejeli ali kupili razglednico Lukovice. Razglednice boste nepoškodovane dobili nazaj, sposodili si jih bomo le za razstavo in jih spravili v digitalno obliko.

Če ste nam torej pripravljeni pomagati zbrati nekaj delčkov zgodovine (ali podob sedanjosti) in s tem svetu pokazati lepote, ki jih skriva naša občina, pokličite tel. št. 041 874 786. Če razglednic nimate, bi si jih pa z veseljem ogledali, pa že zdaj vabljeni na septembrsko razstavo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo