Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Uspešna in delovna pomlad


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
02.07.2015      8:45
A A

Uspešna in delovna pomladDeli:

Bližajo se počitnice in v tem času tudi Godba Lukovica naredi krajši poletni premor. Godba trenutno šteje petinštirideset uniformiranih članov in tudi letos smo uspešno začeli leto ter nastopili na devetih prireditvah, vključno z eno v Nemčiji. Začeli smo z igranjem na pustni povorki v Šentvidu in nadaljevali s tradicionalnimi prvomajskimi nastopi po občini, kjer so se nam letos prvič pridružile kamniške mažoretke Veronika. Zahvaljujoč krajanom Lukovice, Trojan, Blagovice, Krašnje, Dupeljn in Prevoj za prijazen sprejem, smo skupaj preživeli lep dan. Ob tem se lahko pohvalimo z izdelanim nastopom korakanja pod strokovnim vodjem Vilijem Goštetom. Usklajen nastop, sestavljen iz različnih obratov in figur, je nekaj, ker našo godbo krasi zadnja leta in le redke godbe v Sloveniji se s tem lahko pohvalijo v taki meri kot mi. Hkrati je bilo korakanje z mažoretkami za nas nekaj povsem novega in ob tem bi se radi še enkrat zahvalili Katji Krošelj in njenim mažoretkam Veronika za prijetno sodelovanje. Sledili so nastop na športno-družabni prireditvi OŠ Brdo, nastop na VN Lukovice, ki ga je organiziral AMD Lukovica, odprtje Vidovega sejma in nekaj drugih. Pet naših godbenikov je kot že nekaj let zapored tudi letos zastopalo barve Občine Lukovica in Slovenije v tujini in sicer v mestu Scheyern v Nemčiji, kjer smo igrali na slovensko-nemški maši. Da brez Golice ni bilo veselice, je poskrbel občinski ansambel, mi godbeniki pa skupaj z drugimi za dobro vzdušje. Godbeniki si v prihodnje nadejamo številnih novih projektov, če nam bo le finančno stanje to dopuščalo, pred tem pa nas čaka še jesenski del z drugimi nastopi in novoletnim koncertom. Že sedaj vas vabimo na naša nastopa 13. septembra na dneve narodnih noš v Kamnik in 4. oktobra na jubilejni 30. tek za krof v Krašnjo.

 

Nejc Andrejka

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GODBA LUKOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GODBA LUKOVICA
GODBA LUKOVICA
STARI TRG 1
Tel:
Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo