Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Osrednja proslava ob prazniku Občine Lukovica...


KULTURA, OBČINSKE, DOGODKI

| |
16.09.2015      8:08
A A

Osrednja proslava ob prazniku Občine LukovicaNagrajenci
Nagrajenci
Deli:

Zvoki sklad iz instrumentov članov Godbe Lukovica so v petek, 4. septembra, v Šentvidu pri Lukovici naznanili začetek proslave ob prazniku Občine Lukovica. Župan Matej Kotnik je v slavnostnem govoru poudaril, da opaža, da imamo dandanes cel kup dobrin s katerimi se ukvarjamo ampak kljub temu še ni videl toliko praznih in votlih pogledov mladine. Ob tem je dodal: “Danes manjka nekega vzgiba, želje, hotenja in cilja. Manjka človek z veliko začetnico in prav temu smo namenili proslavo.” Skozi dve uri in pol dolg program, ki ga je s humornimi vložki povezoval Denis Avdić, smo tako lahko spoznali posameznike, ki so tako ali drugače zaznamovali prostor v dolini Črnega grabna.

Najprej je več kot 1000 obiskovalcev zaploskalo letošnjim prejemnikom občinskih priznanj: Robertu Kotniku za izjemne športne dosežke in prispevek k razvoju športa v občini, Antonu Cirerju za izjemen prispevek k razvoju čebelarstva v občini, Mirku Bergantu za izjemen prispevek pri razvoju in krepitvi delovanja civilne zaščite v občini, Mirku Podbelšku za  izjemen prispevek na področju gasilstva in planinstva v občini in Janezu Jarcu - Žanu za izjemen prispevek na področju izobraževanja, kulture, umetnosti in varovanja narave. Poleg omenjenih pa so se v filmih in v pogovorih z voditeljem predstavili še posamezniki, ki so z življenjen in delom obogatili naš prostor: flavtistka Maruša Urankar, motokrosist Klemen Gerčar, vsestranski Maks Verderber, zbiralec starih avtomobilov Zvone Dolenc, pesnica Zvezdana Majhen, dvigovalka uteži Petra Pavlič in vokalna skupina Mladost.

Ob koncu programa so zaigrali še člani ansamla Igor in Zlati zvoki, ki so v čast Slavka Avsenika zaigrali nekaj njegovih najbolj znanih melodij.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo