Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 19.12.2017

jasno
Ponoči bo deloma jasno zmerno oblačnostjo, po nižinah bo vztrajala megla ali nizka oblačnost.
-3°C | 1°C
sreda, 20.12.2017
-4°C | 3°C
četrtek, 21.12.2017
-5°C | 4°C
petek, 22.12.2017
-3°C | 2°C
Opozorila
Ponedeljek, 18.12.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slomškovo bralno priznanje


KULTURA

| |
03.10.2012      11:26
A A

Slomškovo bralno priznanje


Le malce za prvim srečanjem bralcev Slomškovega bralnega kluba, ki so se tokrat pogovarjali o vsebini knjige avtorja Johna Steinbecka Vzhodno od raja so imeli prvo uvodno srečanje tudi bralci Slomškovega bralnega priznanja, ki na Brdu uspešno deluje že deveto leto.


Deli:

Tokrat so bile vajeti v rokah mlajše generacije animatorjev, ki počasi prevzemajo delo starejših. Za uvod smo zapeli himno SBP in tokrat sta nas na kitari in z glasom spremljali kar bralki SBP. Kako animirati mlade bralce in starše in kako jim podati veselje do branja, nam je najprej podal domači župnik Andrej Svete, nato pa na zanimiv, malce šaljiv način še Ana Meden in Toni Praznik. Novi prijemi prihajajo z novimi šefi, a važno je, da smo vsi dojeli bistvo, ki sta nam ga hotela sporočiti. Milana Burja nam je predstavila zanimivo zgodbo Antona Martina Slomška Janezek in vrtnar, ki ima zanimiv zaključek, iz katerega se veliko naučimo, saj pravi, da marljivost tudi slabo glavo izboljša. Sledila je še predstavitev knjižnice SBP in še prevzem prvih knjig za prvo bralno obdobje. Animatorji z veseljem upajo, da se njihovi prijetni družbi ob zanimivih knjigah pridružijo tudi novi bralci, kajti v knjigah najdemo veliko zanimivega in delček tega ob branju ostane tudi v našem spominu, če je le vsebina primerna. V knjigarni SBP najdemo mnogo knjig s primerno vsebino za vse razredne stopnje, zato se pridružite SBP za najmlajše ali Slomškovemu bralnemu klubu za odrasle, kajti še vedno so aktualne Slomškove besede mladim in odraslim, ki jih vabi k branju z besedami: »Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili. Berite in kar ste brali, dobro preudarite!«. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 23.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo