Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Grajski božični koncert


KULTURA

| |
29.12.2012      16:43
A A

Grajski božični koncert


Na tokratni Grajski božični koncert, v četrtek takoj po praznikih so se pevci Moškega pevskega zbora Janko Kersnik iz Lukovice odpravili skupaj z solisti Urško Pavli, Elizabeto Pirnat, Marto Zabret, Markom Juteršek in Dominikom Zupan ter zborovodjem Igorjem Velepičem. Pridružile so se jim še dekleta Kristina Ramšak na violi, Eva Jurgec -oboa in Tina Gregorc -violončelo in, ker so v preteklem letu dodobra napolnili grajsko kapelo so tokrat zapeli v Stanovski dvorani in tudi ta je bila polna do zadnjega kotička.


Deli:

Z zanimivim nagovorom nas je v prijeten večer slovenskih in čeških koledniških pesmi popeljala kar Marta Zabret, ki je poleg ostalega povedala tudi par opravičilnih in obvestilnih oznanil. Najprej, da zaradi tipično zimskih okoliščin z nami ne bo sopranistke Barbare Tišler in jo bo zamenjala prav tako odlična Elizabeta Pirnat, ter da so jaslice, ki so sicer nekaj svojskega, avtorsko delo skladatelja Anžeta Močnika. Izdelala sta jih kar dva pevca in sicer Tone Capuder in Andrej Juteršek. S hvaležnostjo in  prisrčnimi voščili se oziramo na vašo naklonjeno prisotnost, ter se z trenutki iz razkošja slovenskega ljudskega in češkega pevskega izročila spletamo z skrivnostno radostjo Svete noči je svoj nagovor končala Marta. In smo se predali užitkom ob poslušanju skupnih pesmi, solističnim nastopom posameznih solistov, ter skupnemu nastopu vseh solistov, vmes pa prisluhnili še variacijam na božično temo v izvedbi tria- viole, oboe in violončela. Tako smo se zazrli v nebo in ugotovili, res Nocoj je ena lepa noč, in to takšna, da Nocoj ne morem spati se podali na Češko in ugotovili, da se je tam Narodil se Kristus pan. kar še nekaj pesmi smo slišali v tokratnem programu iz novega seznama skladb, ki jih prepevajo pevci. Solisti so pustili svoj pečat in tudi tokrat tako kot vsi nastopajoči poželi lep aplavz. Ena zvezda gori gre so zapeli še člani Moškega pevskega zbora Janko Kersnik na koncu mi pa smo počasi odpravili iskati svojo zvezdo na jasnem nebu nad Ljubljano, no bolje rečeno parkirno mesto, da smo tako obisk bele Ljubljane izkoristili še za spoznavanje predprazničnega vzdušja na ljubljanskih ulicah.        
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo