Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Materinski dan


VERSKE

| |
28.03.2013      22:26
A A

Materinski dan


Letošnja zgodnja Velika noč, ki se pomakne že v mesec marec je bila vzrok, da smo praznik Marijinega oznanjenja, ki bi ga sicer praznovali v Velikem tednu liturgično obhajali že prej. Praznik Marijinega oznanjenja 25. marca imenujemo tudi materinski dan oziroma v zadnjem času kar dan staršev. Letos smo se na Brdu mater in očetov spomnili že pri sveti maši 19. marca na praznik sv Jožefa Jezusovega varuha in zavetnika vseh naših družin.


Deli:

Razlomila je svoj kos kruha in ga dala otrokoma, ki sta hlastno jedla.  "Nič ni obdržala zase,"je rekel narednik. "Ker ni lačna," je menil vojak. " Ker je MATI," je rekel narednik.

 S krajšim kulturnim programom, v katerem so sodelovali otroški pevski zbor in recitatorji smo se tokrat spomnili naših mater in očetov. O Jezusovem krušnem očetu in rejniku sv Jožefu je tokrat med sveto mašo zbranim spregovoril župnik Andrej Svete. O tem, da je o njem zelo malo zapisanega, da pa  o njem več govorijo njegova dejanja. Predvsem pa  o tem, da ga je Bog izbral zato, ker je vedel, da se nanj lahko zanese in mu lahko zaupa. Zato je sv Jožef tudi steber svete  družine in naš priprošnjik, da bi bile  družine srečne, da bi se med seboj  sprejemali in podarjali, ter znali in zmogli živeti po zgledu sv. Nazareške družine. Prisluhnili smo še nekaj pesmim in recitacijam. Župnik je blagoslovil  simbolična spominska darila, ki so jih izdelali učenci veroučne šole in slovesno praznovanje dveh praznikov se je zaključilo. Na vratih ob izhodu pa so mamice, mame in stare mame, ter očetje prejeli darilca in ob tem še nasmeh in besedico HVALA, ki jo žal za časa življenja našim staršem vse premalokrat izrečemo. 

       

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo