Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

53. območno srečanje odraslih pevskih zborov...


KULTURA

| |
27.03.2013      22:08
A A

53. območno srečanje odraslih pevskih zborov


Kulturna dejavnost v mnogih krajih še živi le zaradi zagnanosti in močne volje redkih posameznikov, ki želijo nekaj kulturne dejavnosti ohraniti na lokalni ravni. Pravo nasprotje gledališki dejavnosti je glasbeno področje, saj je zborovska dejavnost prav gotovo najbolj v porastu. Številni pevski zbori različnih zasedb se tako udejstvujejo na prireditvah v domačem kraju pa tudi po Sloveniji in izven nje. Številnim zborom je dobrodošlo tudi območno srečanje pevskih zborov , ki ga pripravlja Javni sklad republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Območna izpostava JSKD je tokrat pripravila zaradi velikega števila prijavljenih zborov tudi novih, kar dvodnevno srečanje. Prvo je bilo v petek 22. marca v KD Janko Kersnik v Lukovici, drugo pa v soboto 23. marca v KD Groblje.


Deli:

Poleg že znanih zborov z  že dolgoletno tradicijo, so se tokrat na reviji v Grobljah predstavili tudi novi zbori in vokalne skupine. Tako smo lahko prisluhnili Mpz Slamnik Ihan, ŽPZ Stane Habe Društva upokojencev iz Domžal, Peškemu oktetu, Ljudskim pevkam KD Domžale, Vokalni skupini DEA, moškemu delu Komornega zbora Limbar Narciseki iz Moravč, Mpz Janko Kersnik iz Lukovice ženskemu nonetu Vigred, dekliškemu pevskemu zboru  Moj Spev iz Grobelj in Komornemu zboru Limbar, ter zboru NIMFE. Pri petju se je mladostna razigranost MPZ Slamnik Ihan- "Vlak" prepletala s zgodovinskimi dejstvi in irsko dinamiko  Mpz Janko Kersnik "Nabrusimo kose" in "The Wild Rover". Seveda so nas navdušile tudi mlade pevske skupine DEA in NIMFE, skupaj z mladimi voditelji skupin Urško Gregorič in Evo Černe. Lahko bi naštevali še vse ostale zbore in vsak je izvedel del svojega repertuarja od zelo otožnih do takšnih pesmi, ki človeka dvignejo na noge.  Svoje dodajo še pevovodje in gospa Mara je prav gotovo legenda med njimi.  Želja vseh pa je prav gotovo, da bi takšne prireditve in predstavitve zborov v dvorano privabilo večje število obiskovalcev in poslušalcev,saj si to  za vloženi trud  zaslužijo. Žal pa  je bilo tudi tokrat opaziti kot že mnogokrat, , da ko naši odpojejo pa gremo. Tega si zagotovo niti pevci, niti organizatorji ne zaslužijo. Z nekaj več reklame s strani JSKD in sodelujočih zborov bodo  mogoče v prihodnje dvorane polne obiskovalcev, kaj je gotovo v interesu tako organizatorjev kakor zborov. Če niste bili  poslušalci vsaj na enem od dveh pevskih večerov vam lahko zaupam, da ste veliko  zamudili.           
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo