Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

jasno
Danes bo večino dneva precej jasno. Zapihal bo jugozahodnik, ki se bo popoldne še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
-2°C | 9°C
petek, 19.01.2018
2°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
9°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sklepna prireditev Slomškovega bralnega ......


KULTURA, VERSKE

| |
20.05.2014      22:27
A A

Sklepna prireditev Slomškovega bralnega priznanja


Pobudnika Slomškovega bralnega priznanja župnik Miha Herman in pisateljica Berta Golob si verjetno nista predstavljala, da bodo kakovostne knjige z duhovno vsebino brali po celi Sloveniji in v zamejstvu tako številno in toliko časa. Letos SBP praznuje že štirinajsto leto,n a Brdu pa berejo, beremo že deseto leto, zahvaljujoč animatorjem in mladim bralcem.


Deli:

V soboto so se tako na Ponikvi kraju, kjer je Anton Martin Slomšek v cerkvi prejel sveti krast in bil še kako povezan z njim zbrali bralci SBP na zaključni prireditvi. Geslo letošnjega bolje rečeno preteklega bralnega obdobja je bila Slomškova misel : Za nebesa si nabirajte zakladov. kar bomo tukaj vsejali, bomo tudi vekomaj želi. Slovenski katehetski urad, župnija Ponikva in Mohorjeva družba Celje so tudi tokrat ob sodelovanju z OŠ Blaža Kocena Ponikva,  Družino in Mavrico, Ognjiščem in založbo Emanuel pripravili prisrčen program. Že dolgo vemo, da SBP ni le branje knjig, da se tam marsikaj dogaja in tako smo po pozdravnem nagovoru domačega župnika Alojzija Kačičnika in ravnateljice šole Andreje Ocvirk prisluhnili mjuziklu o Jezusu, ki so ga pripravili bralci SBP iz Ljutomera. Sledila je podelitev priznanja najbolj zvestim bralcem in tistim ,ki berejo že štiri leta. Med dobitnike priznaj se je uvrstil tudi Irenej Bukor, skupaj z Ano Hvalič iz Kromberka je prejel priznanje za devet let branja in ob tem tudi pripadnosti SBP. Po okrepčilu, je sledila igra iskanje zaklada, kjer je bilo na posameznih točkah potrebno ob pogovoru o Slomškovi knjigi spoznati geslo, ki je po sveti maši mnogim prineslo lepe praktične in uporabne nagrade. Ob sodelovanju številnih bralcev in animatorjev je imel mašnik p. Jurij Štravs, ki je izkoristil prisotnost lastovice v cerkvi za tokratni nagovor o knjigi, ki ti odkriva nove zaklade in zato je tvoj duh svoboden , kakor tale ptica  lastovica v cerkvi je poudaril.  Še enkrat je bila omenjena župnija Brdo in sicer takrat, ko so naštevali najštevilčnejše skupine bralcev. Poudarili so, da je lep primer branja odrasla skupina- Slomškov bralni klub in osnovnošolska skupina, ki zgledno sodelujeta že nekaj let. Letos je  bilo v SBP zajeto 1500 otrok iz sto desetih župnij, število prebranih knjig ni mogoče izračunati. Prisluhnili smo še avtorici letošnjih šmarnic Darji Kastelic  in se po podelitvi nagrad peš odpravili na Slomškovo domačijo, kjer so bralcem SBP iz Brda animatorji tako kakor vsako leto pripravili preizkus znanja. Branje je lahko rodovitno, kakor seme, če vzamemo knjigo iz police in jo preberemo, kajti tako se širijo naša obzorja in znanja misel, ki jo je izrekel  domači župnik in se jo velja zapomniti.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.201 | Šport
Obisk motorističnega sejma
20.01.201 | Šport
Obisk motorističnega sejma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo