Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pevski nastop MoPZ Janka Kersnika na Cerovem ......


KULTURA, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
11.12.2012      5:37
A A

Pevski nastop MoPZ Janka Kersnika na Cerovem v Goriških Brdih


Na sončno nedeljo, 9. decembra 2012, ob 10.30 smo se odpeljali pevci MoPZ Janka Kersnika s spremljevalkami iz Lukovice v Goriška Brda. Nastopili smo v farni cerkvi sv. Nikolaja na Cerovom pri popoldanskem obredu z našo že standardno Maškovo latinsko mašo. S prisotnimi farani smo skupaj proslavili Miklavžev praznik.


Pevci po zaključku nastopa
Pevci po zaključku nastopa
Deli:

Avtobus firme Gerčar nas je varno vozil na Primorsko. Nekaj postankov in že nas je pričakal pred svojo hišo v Solkanu naš neutrudni pevec Marinko. Povabil nas je na pokušino letošnjega vina, za pevce je pripravil posebno okusno mešanico belega, ki smo ga poskušali ob pršutu in primorskem siru. Postregel pa nam je tudi z mandarinami, ki jih je posadil ob trtah. Da bi mu ne zmrznile in jih burja ne bi preveč poškodovala, nas je povabil še v vinograd, kjer smo s skupnimi močmi dokaj hitro obvezali večino dreves mandarin.

Pol ure pred mašo smo se zbrali na koru cerkve sv. Nikolaja in pod vodstvom Igorja Velepiča prepeli naš program nastopa. Gostovali sta že naša znanka sopranistka Danaja Koren in prvič v našem zboru članica ženskega zbora z Vira, altistka Simona Hrovat. Župnik Jože Ipavec je bil zelo zadovoljen z nastopom, posebej je pohvalil solista Marka Juterška, ki je zapel Močnikovo pesem, nastalo ob 550-letnici ljubljanske nadškofije, ki omenja tudi Miklavža, zaščitnika ljubljanske cerkve. Na koncu smo zbranim zapeli še nekaj koledniških pesmi.

Prijazni domačini so nas napotili še v njihovo dvorano, kjer so nam postregli s slastnimi dobrotami.    

Zvečer smo se vračali in v avtobusu nam je pela sekcija ljudskih pevcev, kar je bilo zelo všeč tudi Igorjevemu mentorju z Norveške, Godiju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo