Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniški zaključek ŠTD Rafolče v Ankaranu, ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
19.01.2016      19:21
A A

Pohodniški zaključek ŠTD Rafolče v Ankaranu, Tinjanu in Socerbu


Na decembrski pohod v nedeljo, 13. 12. 2015, smo se odpravili na zadnje tri točke slovenske planinske planinske poti - transverzale v Ankaran, Tinijan in na Socerb. Pohodništvo je tudi lahko, vendar je za vsak hrib potreben napor.


Na zaključku slovenske planinske poti
Na zaključku slovenske planinske poti
Deli:

Po avtocesti smo se odpeljali  do Ankarana, kjer smo se ob kavi odločili za kratek sprehod ob  morju. Skozi camp, ki je zelo pomemben za ankaranski turizem smo prišli do dolge peščene plaže. Po prijetnem sprehodu, kjer smo se nadihali morskega zraka, smo odšli do avtomobilov in se odpeljali do vznožja Tinjana. Od tam smo se odpravili peš do vrha, kjer smo v prijetnem vzdušju tudi pomalicali. Malo težav smo imeli z žigom, vendar smo tudi tega našli. Tinijan je visok 374m. Na vrhu je cerkev sv. Mihaela. S Tinjana je zelo lep razgled na Koprski in Tržaški zaliv.   Po krožni poti  odšli  so avtomobilov. Pot je bila malo daljša, vendar lepa in lahka skozi istrske gozdove. Naš naslednji cilj je bil Socerb. To je manjše naselje na vzpetini, kjer je tudi grad, katerega zametki segajo že v čas Ilirov. Grad ima zaradi strateško pomembne lege bogato zgodovino. V preteklosti so se zanj bojevali Benečani in Habsburžani. Sedaj je v gradu restavracija. V bližini gradu je jama, v kateri je živel sv. Socerb, po njem je dobil kraj ime. Od gradu je lep razgled na Trst in Tržaški zaliv. 


Ustavili smo se na pozno popoldanskem kosilu, kjer smo ob prijetnem pogovoru in pohodniških vtisih zaključili lep dan.

 

Leto smo zaključili po planu z lepimi, v poletnem času tudi malo zahtevnejšimi pohodi in komaj čakamo nove podvige v letu 2016.      

Danica in Silvo Osolnik ter Viktor Jemec 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO TURISTIČNO DRUŠTVO RAFOLČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo