Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Gregorčki drugič zapluli po rafolškem ......


KULTURA, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
19.04.2016      8:17
A A

Gregorčki drugič zapluli po rafolškem Vrševniku


Tako kot že lani, smo se tudi letos v petek pred Gregorjevim, 6. marca 2016, spet zbrali v brunarici. Prišlo je približno 20 otrok, nekateri v spremstvu staršev, drugi pa že sami. Tokrat smo gregorčke izdelovali večinoma iz odpadne embalaže, saj manjši otroci tako lažje delajo, nekateri večji pa so sami izdelali naravne splave, iz vej in mahu. Na vse smo pritrdili jadra, na koncu pa še svečke in rafolška flota je bila nared.


Deli:

Naslednji teden, 12. marca 2016, se je na splavitvi zbralo približno 60 otrok, njihovih staršev, dedkov in babic. Čudovito je opazovati, s kakšnim veseljem otroci pridejo na dogodek in kako jim zažarijo oči, ko svojo ladjico spustijo v potoček – prvič, drugič, neštetič, vse do noči. Prizadevni člani ŠTD Rafolče so Vrševnik spet zagradili. Tako so ustvarili prijetno progo, na koncu katere je bilo mogoče gregorčke z grabljami vzeti iz vode, da so jih otroci lahko spet prinesli na začetek in opazovali, kako hitro ali počasi se njihovo plovilo giblje. Nekatera plovila so zdržala do konca, druga so se že prej napila vode, svečke so se od silne otroške vneme že kmalu zmočile in ugasnile, vendar to ni bilo pomembno – pomembno je bilo, da se otroci in odrasli družijo in uživajo ter da skupaj praznujemo prihod pomladi.
Člani društva so prisotne tudi pogostili s čajem in prigrizki, na koncu pa so še pospravili vse odpadke. Za vso organizacijo jim gre najtoplejša zahvala. Glede na prisrčen odziv ni več nobenega dvoma, da se bomo na igrišču ob Vrševniku na Gregorjevo zbrali tudi naslednje leto. Vmes pa se bomo domislili še kakšnih zabavnih igrarij, ki bodo otrokom prižgale iskrice v oči – se vidimo!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo