Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 22°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 23°C
torek, 22.08.2017
10°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na Mrzlici


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
03.03.2015      5:30
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na Mrzlici


V nedeljo, 15.02.2015 ob 8. uri smo se z dvema avtomobiloma odpeljali v nekoliko turobnem jutru na planinski pohod na vedno bolj oblegano izletniško točko Mrzlico (1112 m), ki geografsko ločuje Zasavje in Savinjsko dolino in je četrta najvišja gora zasavskega hribovja in najbolj obiskana planinska postojanka v slovenskem sredogorju. Vsem, ki so se ustrašili slabega vremena, je bilo gotovo žal, ko je popoldne posijalo sonce v domačem kraju, na Mrzlici in okolici pa smo doživeli pravo zimsko idilo.


Na vrhu Mrzlice v zimski idili
Na vrhu Mrzlice v zimski idili
Deli:

Spotoma smo pobrali še Zajčevo Francko (poročeno Maselj), ki je še zelo živahna pri svojih dveh kosah (77. letih). Po parkiranju v Podmeji smo takoj stopili v sneg, ki se je z vzpenjanjem dvigal, vendar je še omogočal dokaj normalno hojo, za navzdol pa je večina pohodnikov nataknila dereze. Po skoraj dveh urah hoje smo si v koči na Mrzlici  privoščili zelo dober pasulj s klobaso ali brez, se odpočili in zakorakali še na vrh Mrzlice v krasnem sončnem vremenu in si ogledali s pomočjo razgledne plošče nekaj vidnih točk okolice, vendar Triglava zaradi rahle zamegljenosti nismo opazili. Kljub nekaj stometrski zgrešitvi poti smo se prijetno utrujeni vrnili v svoje jeklene konjičke. Francka nas je povabila še na narezek z dobrim vinom in veselo smo se vrnili v tople domače hiše, da se pripravimo na naslednji pohod 15. marca, na Slivnico.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo