Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 13°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na Kraškem robu in na ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
01.07.2016      8:33
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na Kraškem robu in na Peci


V nedeljo, 22. maja 2016, smo se odpeljali na ogled Kraškega roba. Kot začetno točko smo si ogledali cerkev sv. Trojice s taborskim obzidjem, kjer so ravno na to nedeljo proslavljali praznik sv. Trojice s svečano mašo. Po njej smo si ogledali znamenite freske mrtvaškega plesa, kjer so prikazani rodovi od revežev, trgovcev, bankirjev, vladarjev do papeža, ki morajo vsi umreti. Naj si pridejo ta ples ogledat moderni egoisti in brezbrižneži z desetinami milijard premoženja, ki jim ga nikoli ni dovolj in še kar naprej ropajo svetovno prebivalstvo, ki se kar mirno zasužnjuje. Kar nekoliko vznemirjeni smo hoteli nadaljevati na Kraški rob. Na izbiro smo imeli več poti. Če nimaš cilja je vsaka pot prava, vendar mi smo imeli cilj osvojiti polico Kraškega roba. Ker se vodstvo ni takoj uskladilo za pot, je krmilo prevzel najstarejši član Franci, ki smo mu seveda zaradi neštetih izkušenj sledili. Na strmi steni smo se cik – cak prebijali mimo obrambnega stolpa proti vrhu. Zamudnik Klavdij nas prav zaradi več možnosti dostopa ni našel in je sam užival s svojo družino. Mi pa smo se lepo posedeli na sončnem vrhu, pomalicali, opazovali lepo okolico in uživali v pogledu na morje.


Ob domu na Peci
Ob domu na Peci
Deli:

V soboto,  18. junija 2016, pa smo se odpeljali po vijugastih in dolgih cestah v deželo kralja Matjaža, ki bi se že moral zbuditi iz dolgega spanja in narediti red v deželi Sloveniji. Našel pa sem ga še vedno za mizo in ne vem, če ni dobil kakega dopinga in se kar ne more prebuditi. Na Domu na Peci smo se najprej okrepčali, nato pa po krasni cvetni in z vonjem bora napojeni poti prišli na vrh Pece (2125 nm) in osvojili letošnji prvi dvotisočak, kjer se je res odprl krasen in poučen razgled v vseh smereh neba.  Območje gore Pece spada v Geopark Karavanke pod Unescovim okriljem, ki je prvi geopark v Sloveniji in prvi čezmejni geopark med Slovenijo in Avstrijo.  Naslednjič pa na Visoki Kanin.





0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo