Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Člani RK Rafolče v deželi cvička


KULTURA, KRONIKA, OSTALO

| |
20.09.2016      10:00
A A

Člani RK Rafolče v deželi cvička


V soboto, 10. septembra 2016, smo se člani RK Rafolče odpravili na tradicionalni septembrski izlet. Tokrat nas je pot zanesla na Dolenjsko.


Ogled na Grmu
Ogled na Grmu
Deli:

Najprej smo si ogledali šolo Grm – Center biotehnike in turizma, kjer nam je dekan Visoke šole za upravljanje podeželja Grm g. Jože Podgoršek na kratko predstavil bogato zgodovino šole in nas popeljal po šolskem posestvu in na koncu še v šolsko menzo, kjer smo z navdušenjem degustirali jogurte, ki jih izdelujejo dijaki in študenti. Ogled se je sklenil pod šolskim kozolcem, kjer smo ob melodijah Lenartove harmonike pomalicali domače dobrote.

Druga postaja je bila muzejska zbirka IMV v Drgančevju, kjer smo lahko pokukali v razstavljene avtomobile, policijska in gasilska vozila ter prikolice in avtodome znamk IMV, Adria Mobil, Revoz in TPV.

Nato smo se odpeljali proti kartuziji Pleterje. Tam smo se ustavili v muzeju na prostem, ki predstavlja stare kmečke stavbe. Poskusili smo pletersko mašno vino, cviček in sok, nato pa smo se vzdolž samostanskega zidu odpravili proti vhodu v kartuzijo. Ta je sicer za obiskovalce zaprta, zato pa smo si ogledali gotsko cerkev in predstavitev o samostanu in meniškem življenju.

Po razgibanem dnevu smo se okrepčali v Gostišču na Trgu v starem mestnem jedru Novega mesta. Tako se je izlet lepo zaokrožil, saj se v gostišču praktično usposabljajo dijaki in študenti šole, ki smo si jo ogledali na začetku dneva. Po okusnem obroku smo še malo posedeli, nato pa smo se polni lepih vtisov odpeljali proti domu. Zahvaljujemo se vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k uspešnemu izletu.

 

Petra Zajc, Viktor Jemec

Foto: Stane Gerčar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo