Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na Kisovcu, Rahuški ......


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
11.12.2014      8:53
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na Kisovcu, Rahuški poti in zaključku na Rašici


Pohodniki ŠTD Rafolče so nabrano kondicijo in izkušnje iz lanskega leta nadgradili letos z obiskom štirih dvotisočakov (Triglav, Debela peč, Stol in Begunjščica) in si tako okrepili zdravje, predvsem pa voljo. Skupno je okoli 50 krajanov obiskalo zanimiv vrh ali goro, se sprostilo in naužilo svežega zraka v prijetnem druženju.


Po Rahuški poti v Dupeljne
Po Rahuški poti v Dupeljne
Deli:

V nedeljo, 16. 11. 2014 smo se odpravili kljub rahlemu dežju, ki za našo vodjo Marijano ni nobena ovira, na Kisovec (1275 m) pod Veliko planino. Pot je bila kar dosti strma in prepoteni smo se odžejali v topli koči ter kmalu vrnili v dolino, kjer je bil postanek pri znanem čevapčičarju v Kamniku.

 

V nedeljo, 23. 11. 2014, ob 13. uri, ko je bilo ob brunarici prvič pri nas tekmovanje v metanju podkev, smo se  v velikem številu (okoli 40) tako mladih kot manj mladih, podali po Rahuški poti. Sledili smo modrim oznakam na drevesih in se podali po nekoliko razmočenem terenu do Straže in Preserij do Dupeljn, kjer sta Stane in Igor poskrbela za topel čaj in jabolka, se slikali in podpisali v pohodniško knjigo in nadaljevali pot preko Vrhovelj na zaključek v brunarico. Nekaj udeležencev je bilo prvič na tej poti, ki se jim je dopadla kljub rahlemu rosenju z neba.

 

V nedeljo, 7. 12. 2014 ob 8. uri smo se podali na zadnjo letošnjo turo, na vrh Staneta Kosca, na Rašico (641 m). Spet nas je narava sem in tja malo porosila, kar nas seveda ni oviralo pri dobrem razpoloženju. Sv.  Miklavž nam je pustil na vrhu nekaj dobrot, da smo se laže povzpeli na jekleni razgledni stolp, ki pa nam je zaradi megle zakril lepote Kamniških Alp in ostale okolice.

 

Zelo bogato in uspešno pohodniško sezono bomo zaključili še v brunarici s »Kolosejem«, to je z ogledom fotografij z vseh pohodov. Vabljeni konec leta ali v januarju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo