Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 9h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Novoletni koncert glasbene šole POLTON


KULTURA, KRONIKA, ŠOLSTVO

| |
20.01.2015      8:16
A A

Novoletni koncert glasbene šole POLTON


''Sveta noč, blažena noč!'' smo si lahko prepevali ob božični melodiji Fraza Gruberja, ki sta nam jo na začetku novoletnega koncerta Glasbene šole Polton, v petek, 19. decembra 2015 zvečer zaigrala Klementina Mlakar na prečni flavti ter Tomaž Jemec na diatonični harmoniki, organizatorja novoletnega koncerta, na katerem so se nam predstavili učenci glasbene šole Polton ter Folklorno društvo Lukovica.


6 letni Žan je najmlajši učenec glasbene šole Polton
6 letni Žan je najmlajši učenec glasbene šole Polton
Deli:

Na novoletnem koncertu, ki se je odvijal v polni dvorani Kulturnega doma Antona Martina Slomška v Šentvidu pri Lukovici,  so se nam na diatonični harmoniki predstavili učenci Glasbene šole Polton. V prvem delu koncerta smo slišali vsem poznane otroške pesmi kot so: Kuža pazi, Ringa raja, Biba leze; narodne pesmi: Prej pa ne gremo dam, Jaz pa pojdem na Gorenjsko, Je pa davi slanca padla; kot tudi odlomke znanih Avsenikovih ter Slakovih melodij: Iz Bohinja, Čebelar, V dolini tihi.  Nato se nam je predstavilo sedem parov  plesalcev Folklornega društva Lukovica, ki so nam zaplesali gorenjski  ples ''Na večer'' ob spremljavi harmonikarjev Damjana in Blaža. V drugem delu koncerta so nas nastopajoči  popeljali veselo v Kamnik in urno naprej čez zelene trate, kjer so rajali na vasi in srečali sosedovega Franclja, ki je prepeval: Nocoj je druga rekla mi ''daj mi poljub, silvestrski poljub''. V Zaključnem delu koncerta se nam je predstavil trio harmonik glasbene šole POLTON, ki ga sestavljajo Katja Zore, Lenart Gerčar ter Tomaž Jemec. Zaigrali so nam Majsko cvetje Franca Miheliča ter Avsenikovo Zvezde na nebu gore, obe v priredbi za tri harmonike. Po bučnem aplavzu pa smo slišali še Blumauerjevo polko Veseli ribn'čan.

 

Po koncertu nas je pričakala pogostitev, ob kateri smo si lahko izmenjali sveže vtise o prvem novoletnem koncertu, ki naj bi po besedah Tomaža Jemca postal tradicionalen koncert.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo