Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
sreda, 28.02.2018
-10°C | -5°C
četrtek, 01.03.2018
-11°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-10°C
-5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Računovodstvo Karmen: z izjemnim strokovnim ......


GOSPODARSTVO

| |
19.11.2014      8:24
A A

Računovodstvo Karmen: z izjemnim strokovnim delom med najboljšimi v državi


Računovodstvo Karmen: z izjemnim strokovnim delom med najboljšimi v državi Marsikateri občan ali občanka, ki ima svoje podjetje pozna Računovodstvo Karmen iz Spodnjih Prapreč. Že tretje leto zapored jih odlikuje tudi priznanje Gospodarske zbornice Slovenije za NAJ računovodski servis v kategoriji malih računovodskih servisov. Družinsko podjetje, ki ga odlikuje več kot 20-letna tradicija je znano po svoji visoki strokovnosti, natančnosti, odzivnosti, prijaznosti in dostopnosti zaposlenih, zato ni nič čudnega, da imajo veliko strank tudi iz različnih delov Slovenije.


Deli:

Zakonca Stopar si že od leta 1991 prizadevata za kakovostno opravljeno delo na področju knjigovodskih storitev in obdelave podatkov v smislu vodenja knjigovodskih evidenc v računovodstvu Karmen. Podjetje od leta 2006 dalje tako redno zaposluje pet delavcev, ki imajo ustrezno formalno izobrazbo ter se nenehno usposabljajo na različnih tečajih in seminarjih s področja njihovega dela. Redna strokovna izobraževanja in s tem tudi kakovostno opravljanje računovodskih storitev jim tako na dolgi rok pomagajo pri uresničevanju njihovega poslanstva in ohranjati položaj enega najboljših računovodskih servisov v Sloveniji. Potrditev tega dejstva so ponovno dobili minuli mesec, ko so že tretjič zapored postali najboljši mali računovodski servis po izboru Gospodarske zbornice Slovenije. Izbor, ki ga opravljajo od leta 2008, temelji na ocenah strokovne komisije iz prijavnega obrazca in razgovora s finalistom ter naslednjimi merili: strokovnost, raznolikost strank, finančni kazalniki, ravnanje s človeškimi viri, skrb za stranke, splošni vtis o družbi, napredek v zadnjem letu, informacijska tehnologija, družbena odgovornost, povezovanje na tujih trgih. Poleg tega so pomembna merila izbora še: poročilo pooblaščenega revizorja z obiska na sedežu prijavitelja, poročilo svetovalca za kadrovsko področje o organizacijski klimi z obiska na sedežu finalista, razgovor strokovne komisije s finalistom.

Direktor Miran Stopar je potem, ko je že tretjič zapored prejel priznanje za najboljši mali računovodski servis, dejal: ”Recepta za ta uspeh dejansko ni, je pa to trdo delo.” Dodaja še, da so za kakovost računovodske službe pomembni predvsem: znanje, natančnost, kakovost in ažurnost obdelave podatkov, na kar kaže tudi 114 strank, za katere skrbijo in z njimi negujejo partnerski odnos. V podjetju pravijo, da uspešnost njihovih strank predstavlja tudi uspešnost podjetja, kar je razlog za to, da je majhna fluktuacija strank. Čeprav o svojih vrednotah ne govorijo, ampak jih živijo, jih Stopar deli glede na vrednote v podjetju in do strank. »Pri nas je vedno tako, da stranke obravnavamo tako, kot da so oni naš direktor in mi računovodstvo v sestavu njihovega podjetja. Čeprav smo mi čisto samostojni in popolnoma enakovredni strankam, poskušamo biti do njih vedno prijazni, zanje smo kadarkoli dosegljivi … Stranka je za nas prva in zaradi tega načina dela se potem tudi kaže uspešnost v našem podjetju, saj menimo, da če z dobrim delom pomagaš stranki, da posluje uspešno in brez kakšnih večjih pretresov ali odstopanj, kar so si zamislili, se to tudi prenaša k nam. Skrbimo tudi za zadovoljstvo vseh naših zaposlenih in smo vedno natančni, strokovni, odzivni in to je tisto, kar nas odlikuje.« V delovnih dneh, obdanih s številkami, se pri njih rade oglasijo bližje stranke oziroma jih Stopar obišče na terenu, jim odnese dokumente in se z njimi tudi sproti pogovori. Med njimi je tako 10 društev, 4 podjetja, 8 samozaposlenih, 42 s.p. podjetnikov in kar 7 zavodov, največ pa jih prihaja ravno iz Črnega grabna in Moravč. Veliko jih je tudi iz Ljubljane in Kranja ter Mozirja, Sežane, Ribnice, Kočevja, Kopra, Ilirske Bistrice, saj jim tehnologija dandanes omogoča, da jim ni potrebno biti vsakodnevno v fizičnem kontaktu in se tako srečujejo vsaj enkrat mesečno.

Zavedajo se, da je za njihove uspehe zaslužno delo iz preteklih let, ki je sedaj utirjeno, obenem pa tudi ne odstopajo od svojih vizij in poslovanja, ki jih je pripeljalo na točko, kjer so danes. Tako ostajajo tudi družini prijazno podjetje, v zadnjem letu pa delujejo v novih poslovnih prostorih s posodobljeno informacijsko tehnologijo, s katerimi so omogočeni boljši pogoji za delo. Zaradi slednjih lahko iz dneva v dan stremijo in uresničujejo svoj cilj: »Prizadevamo si, da svoje delo opravljamo več kot 100-odstotno in v naslednjih letih upamo, da se bomo še kaj razširili in imeli kakšno novo zaposlitev,« zaključuje Stopar.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo