Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

9. srečanje pevcev ljudskih pesmi slovenskih ......


KULTURA

| |
25.09.2012      22:21
A A

9. srečanje pevcev ljudskih pesmi slovenskih pokrajin v Krašnji


Letošnje že deveto srečanje ljudskih pevcev iz vseh slovenskih pokrajin v Krašnji je bilo tudi v sklopu vsakoletnega praznovanja občinskega praznika. Na deževno soboto 1. septembra je bilo kot srečanje starih znancev, ki se vesele ponovnega snidenja. Dež je motil v toliko, da so bile malo mokre noge, ker je bilo že tradicionalno slišati prvo petje pod lipo v Krašnji, zatem pa je bilo prijetno toplo pod šotorskim krilom na dvorišču krašenjske šole.


Nastopajoči in poslušalci v šotoru.
Nastopajoči in poslušalci v šotoru.
Deli:

Rosno mlada napovedovalca Ajda in Gabrijel sta se zelo lepo vklopila med pretežno srednjo generacijo tako nastopajočih kot gledalcev. Slednji so se tudi letos, čeprav je deževalo, zbrali v velikem številu. Predsednica Kulturnega društva Fran Maselj Podlimbarski, ki je tudi letos pripravilo srečanje, je v pozdravnem nagovoru vsem navzočim, nastopajočim in posebej Pavlu Pevcu, koordinatorju Javnega sklada republike Slovenije za kulturne dejavnosti, območne izpostave Domžale, kakor tudi Francu Novaku, vedno prisotnemu na srečanjih, zaželela prijetno in veselo popoldne ob poslušanju ljudskih pesmi in plesov.

Spet so se slišale lepe domače ljudske pesmi, ki ob pozornem poslušanju tako veliko povedo. Vsa občutja ljudi, vsa njihova veselja in bridkosti, so vtkane v njih. Kakor je bilo že v začetku zapisano, prišli so dobri stari znanci kot Filovske pevke iz Prekmurja, starejše Kresnice iz Adlešičev in njihovi tamburaši, pevke iz Brinjeve gore, pevki iz Zg. Brnika in Spodnje Bele, iz Savinjske doline Prešmentani faloti in Prijatelji 6 še, pa pevke iz Vrbja, pevci ljudskih pesmi iz Blagovice in Krašnje ter novi skupini pevcev, ki so prišli zapet prvič, pevke Pušeljc iz Gornjega Grada in druga skupina pevcev ljudskih pesmi iz Krašnje, ki poje šele nekaj mesecev. Že drugo leto zapored smo občudovali folklorno skupino iz Cerkelj, ki razveseli tako s plesom kakor tudi s svojo bogato zbirko narodnih noš. Pesem, ples in šegavi skeči najbolj pogumnih nastopajočih so prispevali k dobremu razpoloženju.

Žal so bili zaradi slabega vremena in prostorske stiske malo bolj v ozadju pridni rokodelci, izdelovalci domače obrti in drugih ročnih spretnosti. Tudi to so bili sami stari znanci iz Društva upokojencev Lukovica, Lipe Domžale, Medgeneracijskega društva Jesenski cvet iz Domžal, Joži Košak, Karla Šinkovec, Rokodelci iz moravške doline in Preužitkarice iz Krašnje.

Srečanje se kot vedno konča s prijetnim druženjem ob malici in seveda plesu, petju in veselju, da se naslednje leto ponovno snidejo.

 

Milena Bradač
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo