Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
2°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Lučki pevci nastopili v radijski oddaji


NOVICE

| |
22.11.2013      12:29
A A

Lučki pevci nastopili v radijski oddajiPrenos radijske oddaje Slovenska zemlja v pesmi in besedi
Prenos radijske oddaje Slovenska zemlja v pesmi in besedi
Deli:

V torek, 19. novembra, je iz Centra Rinka v Solčavi potekal neposreden radijski prenos oddaje Slovenska zemlja v pesmi in besedi. Med nastopajočimi so bili tudi nekateri Lučani.

Urednica za slovensko ljudsko glasbo na prvem programu radia Slovenija, mag. Simona Moličnik, ki je prav tako Lučanka, se je odločila, da bo eno najstarejših in najbolj priljubljenih oddaj na radiu tokrat pripravila v sodelovanju s solčavskim Centrom Rinka.

Ne po naključju. V oddaji, ki so jo poimenovali Ustorije Zgornje Savinjske doline, so predstavili nedavno izdano knjižno delo Gori, doli sem in tja. Obsežno delo, ki je bilo v prvi izdaji v dveh knjigah, v drugi pa združeno v eno, in ga spremlja tudi DVD, je namreč izšlo v organizaciji Centra Rinka in v sodelovanju LAS Zgornje Savinjske doline s sofinanciranjem iz sredstev Leader.

Zbirko folklornih pripovedi so tako radijskim poslušalcem predstavili bralci pripovedi iz vseh sedmih občin naše doline. Med nastopajočimi pripovedovalci je bila tudi Adrijana Supin iz Luč.

Kako so zgodbe zbirali na terenu, so pripovedovali ustvarjalci knjige Marta Orešnik, Vida Štiglic in dr. Peter Weiss. Med govorne dele je bila prijazno vpletena tudi glasba citer in petje lučkih pevcev, ki so zapeli na prav poseben, ljudski način »na tretjo in na četrto«, ki se je v Lučah in okolici ohranil skozi dolge rodove.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!