Logo MojaObčina.si

Loški Potok

JUTRI
14°C
2°C
SOB.
6°C
-3°C

Sestanek v zvezi z epidemiološkim stanjem v občini

Del občinske uprave v sestavi župan Ivan Benčina, Vinko Košmerl in Sašo Debeljak ter poveljnik Civilne zaščite občine Loški Potok Stane Mišič, zdravnik dr. Peter Rus, ravnatelj šole Andrej Starc ter vodja Enote DSO Loški Potok Lidija Knavs so se dne 16. 10. 2020 ob 10.30. uri sestali na sestanku na v pisarni župana na Občini Loški Potok. Namen sestanka je bila seznanitev in preučitev stanja v občini v zvezi s COVID-19 in sprejem sklepov v zvezi z izvajanjem določenih ukrepov za preprečitev širjenja okužbe v občini.

Najprej je bila analizirana trenutna situacija v občini  glede COVID-19 in ob tem je bilo ugotovljeno sledeče:

1. V občini Loški Potok sta zabeležena prva dva primera okužbe s koronavirusom. Prva okužba je bila zabeležena v osnovni šoli.

2.  V DSO Loški Potok so sprejeti nekateri dodatni ukrepi in sicer je dom spet zaprt za zunanje obiskovalce, stanovalci doma pa tudi več ne hodijo ven oziroma gredo lahko samo v spremstvu osebja doma. Za primer morebitne okužbe imajo v domu izdelan načrt zaščite in sicer imajo pripravljenih šest postelj in pa uredili bi rdečo cono v avli doma.

 

V občini bomo še naprej spremljali stanje in podlagi stanja ukrepali v skladu s pristojnostmi.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi