Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
16°C
JUTRI
18°C
15°C
Oceni objavo

V Ljubljani potekal regionalni posvet o razvoju kolesarskih povezav

V Ljubljani je prejšnji teden potekal regionalni posvet o razvoju kolesarskih povezav (državnih in regijskih) na območju Ljubljanske urbane regije, ki se ga je udeležil tudi logaški župan Berto Menard.


Predstavniki Občin so v okviru razprave predstavili izzive, s katerimi se soočajo pri izgradnji in upravljanju kolesarske infrastrukture, ter podali svoje poglede na prioritete razvoja za prihodnjo finančno obdobje. Pri tem so si bili enotni, da bo za realizacijo načrtovanih projektov nujna tako učinkovita raba evropskih sredstev kot finančna podpora države.


V Logatec naj bi tako prikolesarili iz Vrhnike po tankovski cesti. Pot naj bi kolesarji preko Mandarg in Martinj hriba nadaljevali do Laz. V Lazah bi se kolesarska pot razdelila, in sicer proti Cerknici in proti Postojni. Iz Logatca naj bi kolesarska pot preko Mandrg in nato ob Tržaški cesti vodila do Kalc, od tu pa naj bi kolesarji nadaljevali pot preko Hrušice v Ajdovščino ali preko Novega Sveta v Idrijo.

Oglejte si tudi